نماز جمعه صفادشت

آبرو بخشیدن به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی

اینستکس باید بر مبناى خرید نفت اروپا از ایران فعال شود. یعنى کشورهاى اروپایى باید نفت از ایران به همان میزانى که در زمان اجراى برجام مى‏خریدند، بخرند

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد،نماز جمعه بهش بخش صفادشت شهرستان ملارد در این هفته با حضور فرماندار و شهر دار و دیگر مسئولین شهرستانی در مصلی بزرگ صفادشت برگزار گردید.

حجت السلام حسینی همدانی : همانطور که می دانید یکی از بزرگترین و مهمترین راه مقابله با تحریم ها و تهدید ها و تقویت کشور با اقتصاد مقاومتی و جایگزین درآمدهای نفتی ، مالیات است.
اگر مردم مالیات بپردازند و دولت هم از مالیاتی که گرفته خوب محافظت کند باعث می شود که اقشار دیگر جامعه امورشان بهبود یابد و همچنین باعث تداوم حکومت میشود .چون اداره و دوام حکومت نیازمند بودجه است که یکی از راه حل های تأمین هزینه های دولت گرفتن مالیات است که حضرت علی(ع) حدود ۱۴۰۰ سال قبل این را گفته. و همچنین باعث اصلاح و تقویت نیروهای مسلح و استقلال سیاسی خواهد شد. آیت الله حسن زاده آملی می فرماید: اگر بیت المال نباشد نیروهای مسلح برای تأمین زندگی باید در پی شغل و کار باشند، در نتیجه آمادگی برای جهاد با دشمن از بین می رود.

مقام معظم رهبری روز چهارشنبه با دست اندرکاران و کارگزاران حج دیدار داشتند و به دو وظیفه مهم حجاج اشاره فرمودند که از ارزشهای مورد تمجید اسلام است که عبارتند از: آبرو بخشیدن به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی است که حجاج عزیز باید با رفتار و گفتار و متانت خود به ملیت و هویت ایرانی و جمهوری اسلامی آبرو ببخشد. و برائت از مشرکین نیز یکی دیگر از وظایف حجاج است که باید به ظلم ظالمان و جنایت جنایتکاران اعتراض کنند همانطور که حضرت ابراهیم(ع) به شیطان اعتراض کرد و او را با پرتاب سنگ از خود دور کرد حجاج هم باید به شیطان بزرگ یعنی امریکا و نوکران او اعتراض کنند و او را رسوا نموده و از خود و جامعه اسلامی دور کنند و هرکس بگوید به امریکا اعتراض نکنید این درخواست شیطانی است.

روز جمعه خبر فعال شدن اینستکس «ابزار پیشتیبان مبادلات تجارى» از سوى اتحادیه اروپا منتشر شد. با توجه به اولتیماتوم ایران به کشورهاى اروپایى براى آغاز گام دوم کاهش تعهدات هسته‏اى، این کشورها در تلاش هستند با فعال کردن اینستکس حرکت ایران را متوقف کنند. در چه شرایطى اینستکس مفید خواهد بود:
۱- اینستکس باید بر مبناى خرید نفت اروپا از ایران فعال شود. یعنى کشورهاى اروپایى باید نفت از ایران به همان میزانى که در زمان اجراى برجام مى‏خریدند، بخرند. در آن مقطع، در حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز نفت ایران از سوى اروپا خریدارى مى‏شد. این‏که آمریکا با این کار مخالفت خواهد کرد یا نه، مسأله اروپایى‏ها بوده و نباید از سوى ایران مورد اعتنا باشد.
۲- اگر اروپا قادر به خرید نفت از ایران نیست، مى‏تواند با ایجاد خط اعتبارى براى ایران اینستکس را فعال کند. اما باید توجه داشت که این خط اعتبارى اولا نباید بهره پولى داشته باشد، ثانیا تنها با خرید نفت در آینده تسویه شود. به عبارت دیگر نباید این خط اعتبارى مانند سایر بدهى‏هاى خارجى محسوب شود.
۳- اینستکس باید تمامى اقلام مورد نیاز ایران را که در چارچوب برجام براى ایران مجاز دانسته شده است، شامل شود و نباید اقلام محدود به اقلام غیرتحریمى شود.
۴- هم‏چنین اینستکس نباید به مصرف‏کننده نهایى در ایران کارى داشته باشد. این‏که چه فرد یا نهادى مصرف‏کننده نهایى اقلام هستند، مسأله ایران بوده و ربطى به کشورهاى اروپایى ندارد.

۹

انتهای خبر /آ.م

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *