دادستان کل کشور:

آخرین وضعیت پرونده‌های قاچاق

دادستان کل کشور آخرین وضعیت پرونده‌های قاچاق خودرو در جنوب کشور را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر،حجت الاسلام محمد جعفر منتظری در خصوص اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با قاچاق گفت: به موجب قانون مسئولیت اول مبارزه با قاچاق تعزیرات و سپس قوه قضاییه است. با این حال در رابطه با قاچاق سازمان یافته ما ورود می کنیم.

وی افزود: در رابطه با قاچاق کالا به ویژه در جنوب کشور اقداماتی انجام شده است.

دادستان کل کشور در خصوص ورود ۶هزار خودروی قاچاق گفت: بخشی که مورد سوال قرار گرفته بود پرونده ۴۲۴ خودروی قاچاق بود که اکنون مفتوح است.

وی با بیان اینکه اکنون در شرایط خاص اقتصادی هستیم گفت: برخی در رابطه با قاچاق درحال ضربه زدن به بنیاد اقتصاد هستند. با این حال نظارت ما بر مجموعه های مرتبط با مبارزه با قاچاق ادامه دارد.

وی در خصوص پرونده خودروهای قاچاق گفت: این پرونده در حال تحقیقات مقدماتی است و نمی توان افرادی را به عنوان مقصر اصلی معرفی کرد.

مردم بدانند رسیدگی قضایی زمان بر است

وی در خصوص ارسال فهرست تخلفات به دادستانی کل کشور گفت: نمونه هایی را در این خصوص در رابطه با لیست حقوق ها و املاک نجومی داشتیم ولی مردم بدانند که رسیدگی در دستگاه قضایی زمان بر است. متهم هم حقوقی دارد و باید رعایت حال او هم بشود جمع آوری مدارک یا ارجاع موضوع به کارشناس همگی زمان بر است.

دادستان کل کشور در پاسخ به سوالی مبنی براینکه مواجهه دادستانی کل کشور در رابطه با ترویج اخبار کذب چطور است؟ گفت: در مسایل مربوط به منافی عفت شارع مقدس اسلام مسئله را سخت گرفته است. هیچ جرمی را در قانون نداریم که با چهار شاهد بشود اثبات کرد. این به این دلیل است که هر فردی راحت اتهامی به کسی نزد.

وی اظهار داشت: این چنین اخبار جذابیتی برای عده ای دارد که همین باعث ترویج نادرست می شود.

منتظری در خصوص پرونده تجاوز در ایرانشهر گفت: توجه داشته باشیم که در نشر این اخبار کمک نکنیم؛ اشاعه فحشا در جامعه گناه بزرگی است و همه بدانند مسئولیت شرعی بزرگی دارد.

وی گفت: ممکن است از بین هشتاد میلیون، فرد بیماری پیدا بشود که به خانمی تعرض کند، در حال حاضر تعرض به ۴۱نفر به اثبات نرسیده است و چگونه است که برخی نمایندگان مجلس و روزنامه‌ها به این خبر دامن می زنند؟

منتظری گفتگ شرعا موظفیم برخی اخبار را علنی نکنیم، تشویش اذهان عمومی جرم است و نباید اخباری که ثابت نشده را بنا به اهداف سیاسی و آب به آسیاب دشمن ریختن، نشر دهیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *