آقای ظریف در هر دانشگاهی که بخواهید منتظر پاسخ های‌تان هستیم

۶ دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های تهران با صدور نامه‌ای به وزیر خارجه اعلام کردند: حاضریم با شما در هر‌ دانشگاه که مد نظرتان است با حضور اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به پرسش و پاسخ بنشینیم.

به گزارش پایگاه خبری  اقتدار ملارد، ۶ دفتر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های تهران در نامه‌ای به وزیر امور خارجه، تاکید کردند: حاضریم با شما در هر‌ دانشگاه که مد نظرتان است با حضور اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به پرسش و پاسخ بنشینیم.

در این نامه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

وزیر محترم امور خارجه

جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف

سلام علیکم؛

نزدیک به چهار دهه از انقلاب شکوهمند اسلامی ملت بزرگ ایران می گذرد، انقلابی سراسر شور و حماسه، انقلابی سراسر از عشق مردم به راه اسلام، انقلابی متفاوت تر از انقلاب های رایج جهان، انقلابی که نشان داد بر خلاف باور عمومی جهانیان، آنکه طرفدار ظلم و ستم و استبداد است؛ نه دین و باورهای اسلامی بلکه زیاده خواهی، منفعت طلبی و استعمارگری کشورهای غربی است، که بدنبال سکولاریسم و لیبرالیسم حرکت می‌کنند.

و در ۱۳ آبان ۵۸ دانشجویان پیرو خط امام(ره) از انجمن‌های اسلامی بر خواستند و سفارت توطئه، ریا و خرابکاری را تسخیر کردند. حرکتی که امام امت(ره) آن را انقلاب دوم و انقلابی مهم تر از انقلاب اول نامید. اقدامی که باعث شد رئیس دولت موقت جناب مهندس بازرگان که طرفدار رابطه با آمریکا بود برای چندمین بار استعفا دهد و برخلاف انتظار همگان، امام خمینی(ره) استعفای او را که معترض به تسخیر سفارت و تیرگی روابط با قدرت هژمون آن وقت یعنی آمریکا بود، را قبول کند.

این‌بار دانشجویان انقلابی عضو همان انجمن‌های اسلامی دست به قلم شدند تا در باب روند فعالیت‌های دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم با جنابتان به گفت‌وگو بنشینند. روی کار آمدن دولت یازدهم همراه بود با ادعایی که رئیس جمهور در طول دوران تبلیغات انتخاباتی مطرح می‌کرد و آن چیزی جز حل مسائل اقتصادی و معیشتی مردم از راه تعامل با دنیا و به‌ویژه بهبود روابط با کدخدا نبود.

در همین راستا و پس از انتخابات، پیام‌ها و چراغ های سبزی از طرف برخی حامیان دولت (نه خود دولت) به طرف آمریکایی در فضا مخابره شد، که دولت تدبیر و امید می‌خواهد با برقراری رابطه با آمریکا چرخ های اقتصاد را به راه بیندازد. در ابتدا چون این صحبت ها فقط از سوی جریانی که تشت رسوایی خود را پیش از این به زمین انداخته بود، مطرح می شد اعتنایی نکردیم و به حمایت از دولت برآمده از رای ملت پرداختیم. اما دیری نپایید که رفتار دولت در سیاست خارجه تغییر کرد.

با رئیس جمهور آمریکا تلفنی صحبت شد، سند مشترک اقدام را با تمام ایرادات در  ژنو امضا کردید و امتیازت نقد دادید و وعده های سر خرمن گرفتید، در مقابل توهین هیئت اروپایی که با فتنه گران دیدار کردند سکوت کردید، در طول مذاکرات هر چقدر که نرمش نشان دادید طرف مقابل جریح تر و با لحن خصمانه تری صحبت کرد، انواع توهین ها را به ملت ایران روا داشتند و شما سکوت کردید و گفتید برای مصرف داخلیشان هست، خانم اشتون با محکومین فتنه ۸۸ ملاقات کرد ولی خم به ابرویتان نیاوردید تا جایی که رئیس قوه قضائیه مجبور شد جور شما را بکشد، مذاکرات را از مذاکره با ۵+۱ به مذاکره با اشتون و کری و سپس به مذاکره با شخص آمریکایی تقلیل دادید که شاید بتوانید راحت تر با کدخدا صحبت کنید.

اما در مقابل طرف غربی تنها به افزایش فشار ها روی آورد که سقوط قیمت نفت و تحریم های جدید از جمله آنهاست. ولی با این حال به خود گفتیم که شاید دستگاه دیپلماسی در شرایطی است که مجبور است اینگونه رفتار کند.

اما جناب آقای وزیر کار را به‌جایی رساندید که دیگر برایمان هیچ حجتی نمانده است که بخواهیم سکوت کنیم. آخر بر طبق کدام منطق و استدلال زمانی که در فرانسه به پیامبر گرامی اسلام (ص) توهین می‌شود و همه دولت‌مردان و سیاست‌مداران غربی از این حرکت  حمایت می‌کنند اما شما با رویی گشاده به مذاکرات می‌روید و حتی پا را از این همه فراتر می‌گذارید و با وزیر امور خارجه آمریکا که حمایت‌های دولت متبوعش از توهین‌کنندگان به مقدسات اسلام همیشگی بوده، به پیاده‌روی و قدم زنی می‌پردازید. که این اقدام شما را تنها می‌توان در قالب پروژه عادی سازی روابط با آمریکا تحلیل کرد که اگر این گونه باشد؛ باید به شما گفت و به شما هشدار داد که پیاده رفتنتان، کج رفتن است.

لازم به یادآوری است اعتقاد ما به نفی مذاکره یا اعتراض به مذاکره نیست؛ ‫هیچ عقل سلیمی مذاکره را رد نمی کند ‫ولی این روند مذاکره به حفظ منافع ملی و هژمون ضد آمریکایی که ایران طی سی و پنج سال در جهان ساخته است، لطمه می زند ‫و تصویری از نزدیکی و عادی سازی روابط با دشمن قسم خورده را القا می کند.

جناب آقای دکتر محمد جواد ظریف

مع الاسف پس از درخواست های مکرر ملت ایران در تظاهرات و تجمعاتی که علیه توهین به پیامبر گرامی اسلام برگزار شد مبنی بر اقدامی انقلابی از سوی وزارت خارجه در مقابل توهین به مقدسات مسلمین به ویژه پیامبر، شاهد هیچ گونه تحرکی در رابطه با این موضوع از سوی شما نبودیم که این موضوع ما را به این نتیجه رساند که دیگر امیدی به تغییر رفتار شما در سیاست خارجه نداشته باشیم ضمن اینکه اخیرا گفته‌اید: «هرچقدر می‌خواهند انتقاد کنند، پاسخی از من نمی‌شنوند» اما به حکم عقل و برای اتمام حجت پس از درخواست‌های مکرر و از آنجایی که «پاسخ گویی» وظیفه «مسئولان» است و راه فراری از آن نیست، لذا از شما می‌خواهیم که در جلسه‌ای حاضر شوید و ضمن پاسخ گویی به سوالات دانشجویان عضو انجمن‌های اسلامی دلایل و توضیحات خود را پیرامون رفتارهای نابجای یکسال و نیم گذشته ارائه دهید که امید است عذری که برای اقداماتتان می آورید و ملت مسلمان ایران را قانع کند. در همین راستا حاضریم با شما در هر‌ دانشگاه که مد نظرتان است با حضور اعضای اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل به پرسش و پاسخ بنشینیم.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

‫انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خوارزمی تهران
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران
انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شاهد
‫انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه صنعتی شریف
‫انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس
‫انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

انتهای پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *