امام جمعه ملارد

آمریکا از مولفه های قدرت ایران هراس دارد/خصومت امریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران به هیج وجه کاهش نیافته است

امام جمعه ملارد گفت:قدرت دفاعی و انسجام اجتماعی و وحدت ملی و همچنین گسترش نفوذ ایران در منطقه و تاثیر گذاری ایران در معادلات و تصمیم گیری های منطقه از دیگر مولفه های قدرت ایران اسلامی است که آمریکا از آن هراس دارد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری امام جمعه شهر ملارد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به تحریم های جدید کنگره آمریکا علیه ایران گفت : آمریکا در اقدام استکباری اخیر خود با تحریم اشخاص حقیقی و حقوقی که در توسعه برنامه موشکی ایران فعالیت می کنند و تحریم هایی با موضوع حمایت از تروریست و تحمیل تحریم علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، تحریم های تسلیحاتی و حقوق بشری ، تحریم های جدید علیه ایران اسلامی تدارک دید و در سنا و کنگره مصوب کرد .

وی افزود: باید به این نکته توجه کرد که این اقدام آمریکا درپی شکست های پی در پی در منطقه و شکست راهبردی او در جهت سلطه بر جهان اسلام بوده است.

وی با اشاره به افتتاح پایگاه ملی فضایی حضرت امام خمینی(ره) و پرتاب موشک ماهواره بر سیمرغ ضمن تقدیر و تشکر از فعالین این رویداد بزرگ آن را یک دستاورد ویژه و جهانی برای جمهوری اسلامی ایران دانست.

حسینی نوری با اشاره عدم پایبندی آمریکا به برجام تشریح کرد: در خصوص برجام شورای امنیت،  اتحادیه اروپا و چند روز گذشته وزارت خارجه امریکا کتبا اعلام کرد ایران پایبند بر برجام است . با توجه به این موضوع باید این سوال را مطرح کنیم که آیا مذاکرات هسته ای و برجام باعث کاهش خصومت امریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران شده است ؟

وی افزود: خصومت امریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران به هیج وجه کاهش نیافته است. ایران مولفه های قدرتی در منطقه دارد که آمریکا از آن هراس دارد . از مولفه های قدرت در نظام جمهوری اسلامی رهبری شجاع، مقتدر و سازش ناپذیر است . قدرت دفاعی و انسجام اجتماعی و وحدت ملی و همچنین گسترش نفوذ ایران در منطقه و تاثیر گذاری ایران در معادلات و تصمیم گیری های منطقه از دیگر مولفه های قدرت ایران اسلامی است که آمریکا از آن هراس دارد.

امام جمعه ملارد تصریح کرد: لذا این اتفاقات باعث شده است آمریکا همچنان همان عنادی که از اول انقلاب در خصوص ایران داشته امروز نیز دارد. امروز و اتفاقات کنونی مارا به یادجمله معروف شهید بهشتی می اندازد که آمریکا از ما عصبانی باش و از این عصباینت بمیر.  باید از این اتفاقات درس بگیریم که تنها راه مبارزه با ااستکبار جهانی مقاومت، ایستادگی و مبارزه است و نه تسلیم، صلح و پشت میز نشستن.

حسینی نوری با اشاره به مهم ترین حوادث منطقه و با اشاره به آغاز انتفاضه جدید مردم فلسطین و پیروزی حزب الله در منطقه گفت: آنچه که در فلسطین اتفاق افتاد سه جوان فلسطینی در برابر تجاوزات اسراییلی ها وبه خاطر گیت های امنیتی ، بستن درب های مسجد الاقصی که در ۵۰ سال گذشته سابقه نداشته و جلوگیری از اقامه نماز در مسجد الاقصی و قراردادن ردیاب با حمله به ان ها دونفر را به هلاکت رساندند و خودشان شهید شدند . این اقدام باعث شروع مرحله جدیدی از انتفاضه در فلسطین شد .

وی افزود: با بروز این حرکت بزرگ و اعتراض جامعه جهانی در خصوص خشونت اسرائیلی ها علیه فلسطینی ها نتیجه عقب نشینی اسرائیلی ها از مواضع خود را به همراه داشت.

امام جمعه ملارد تاکید داشت :باید چه مسلمانان فلسطینی و چه مسلمانان کشورهای مختلف باید از این واقعه درس بگیرند که در مقابل استکبار و صهیونیست ها صلح و سازش با توجه به خوی وحشی گری آن ها اثری ندارد . انچه در مقابل آن ها اثر گذار است مقاومت و دفاع و مبارزه است .

حسینی نوری با اشاره به سالگرد تاسیس اولین نماز جمعه به امامت مرحوم طالقانی و با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز جمعه گفت: حضرت امام خمینی(ره) در خصوص نماز جمعه می فرمایند: نماز جمعه در راس همه امور است . نماز جمعه نمایشی از قدرت سیاسی و اجتماعی مسلمین است و باید هرچه باشکوه تر و پر محتوا تر برگزار شود.

وی افزود: رهبر انقلاب در اهمیت نماز جمعه می فرمایند: نماز جمعه از عوامل حفظ کننده نظام اسلامی و جزو عزیزترین و گرانبهاترین دستاورد های انقلاب است . نماز جمعه قرار گاه ایمان و بصیرت و اخلاق است . اقبال به نماز جمعه دشمن را ناکام و ناراحت می کند چون با اقامه نماز جمعه نقشه های دشمن به هم می ریزد .

امام جمعه ملارد اذعان کرد: نماز جمعه نماز حکومت و ولایت است . نماز جمعه متعلق به همه دلسوزان و علاقه مندان به ولایت و امام و رهبری از همه سلایق سیاسی است . تریبون نماز جمعه تریبون دعوت به وحدت و همدلی است . تریبون نماز جمعه متعلق به مردم است و دغدغه ها و مشکلات مردم از این تریبون به گوش مسئولین خواهد رسید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *