یک فوق تخصص روماتولوژی عنوان کرد؛

آموزش پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان تا قبل از ۲۲ سالگی

دبیر علمی دوازدهمین کنگره انجمن روماتولوژی ایران، گفت: استخوان ها تا ۲۲ سالگی سفت می شوند و اگر تا این سن نتوانیم آموزش های لازم را ارائه بدهیم، با پوکی استخوان در سنین بالا مواجه خواهیم شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبرگزاری مهر،عبدالرحمان رستمیان، روز یکشنبه در نشست خبری دوازدهمین کنگره انجمن روماتولوژی ایران که قرار است از ۷ تا ۹ آذر ۹۷ در جزیره کیش برگزار شود، افزود: سهم ناتوانی های ناشی از بیماری های عضلانی و استخوانی، در صورتی که درمان نشوند، بسیار بالا خواهد بود و بار زیادی به نظام سلامت کشور تحمیل می کند.

وی ادامه داد: درمان این بیماری ها منجر به کسب توانمندی بیماران برای داشتن یک زندگی عادی می شود.

رستمیان با اشاره به افزایش هزینه های درمان، گفت: خوشبختانه با درمان های بیماری های استخوانی و عضلانی، شاهد کاهش هزینه های ناتوانی بیماران هستیم.

وی با تاکید بر امر پیشگیری از بروز پوکی استخوان، افزود: استخوان ها تا ۲۲ سالگی سفت می شوند و اگر تا این سن نتوانیم آموزش های لازم را ارائه بدهیم، با پوکی استخوان در سنین میان سالی و سالمندی مواجه خواهیم شد.

دبیر علمی کنگره انجمن روماتولوژی ایران، گفت: به خاطر درمان های خوب در کشور، شاهد کاهش ۵۰ درصدی تعویض مفصل در بیماران هستیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *