اجرای طرح «چراغ اول» ویژه دانش‌آموزان دبستانی در ملارد

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان ملارد گفت: با تدابیر و برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، طرح «چراغ اول» ویژه دانش‌آموزان دبستانی در این شهرستان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد،رقیه عبدالمالکی  اظهار داشت: برای ارائه آموزش‌های اولیه، نوآموزان و دانش‌آموزان ابتدایی نیاز دارند تا مقدمات ورود به مدرسه را فراگیرند.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح چراغ اول یکی از طرح‌های فرهنگی به‌منظور ارائه آموزش‌های اولیه به دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی است، خاطرنشان کرد: در این طرح، دانش‌آموزان با قوانین و مقررات ورود به مدرسه و کلاس درس آشنا می‌شوند.

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان ملارد با اشاره به اینکه این طرح در ۹۵ مدرسه مقاطع ابتدایی در این شهرستان قابل اجراست، بیان داشت: این طرح در دو مرحله اواخر شهریور و مهرماه برگزار خواهد شد.

عبدالمالکی گفت: این طرح که با حضور دانش‌آموزان و اولیای آنان برگزار می‌شود، کارشناسان تعامل میان اولیا و مربیان و مقررات عمومی مدرسه و همچنین روش‌های بهتر پیوند کودک با مدرسه را آموزش می‌دهند.

وی تأکید کرد: یکی از راهکارهای اساسی برای پیوند بیشتر دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی با مدرسه، والدین هستند؛ اولیا باید آمادگی‌های لازم را قبل از آغاز سال تحصیلی به فرزندان خود به‌ویژه دانش‌آموزان پایه اول ارائه دهند تا کمتر با مشکل مواجه شوند.

معاون آموزش ابتدایی اداره آموزش و پرورش شهرستان ملارد با تأکید بر اینکه ارتباط عاطفی دانش‌آموزان با والدین خود و جدایی چندین ساعته از آنان یکی از مهم‌ترین مشکلاتی است که دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی با آن مواجه هستند، افزود: روش‌های مختلفی برای انس بیشتر کودکان با مدرسه وجود دارد که در طرح چراغ اول به والدین آموزش داده می‌شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *