عضو کمیسیون عمران مجلس به فارس خبر داد

اختصاص بودجه‌های کلان به محورهای هراز و سوادکوه/ روند ساخت بیمارستان‌ها تسریع می‌شود

عضو کمیسیون عمران مجلس از اختصاص بودجه‌های کلان به محورهای هراز و سوادکوه خبر داد و گفت: روند ساخت بیمارستان‌ها در کشور تسریع می‌شود.

کمال علی‌پورخنکداری در حاشیه بازدید از مسکن مهر شهر جدید پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران اظهار کرد: موضوع بسیار مهمی که در کمیسیون عمران خانه ملت تصویب و باعث کاهش دغدغه مردم شد، ساخت بیمارستان‌های مجهز است.

وی تصریح کرد: در این طرح، ارزش‌افزوده را از ۶ به هشت درصد رساندیم و نزدیک به ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان پول در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار گرفت که کمکی بزرگی به دولت است؛ اما نگرانی‌هایی هم در نحوه هزینه و پرداخت وجود داشت که به وزیر بهداشت متذکر شدیم و بعد از آن، روند خوب طی شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: وزارتخانه‌ای که ۸ هزار میلیارد تومان پول داشته و در یک طرح، ۲۱ هزار میلیارد تومان پول به آن تزریق شود و مبلغ اعتبارات نهایی‌اش به ۲۹ هزار میلیارد تومان برسد، قطعاً روند ساخت بیمارستان‌ها در آن بهتر می‌شود و این آغاز انقلابی نو در ساخت بیمارستان است.
علی‌پورخنکداری تصریح کرد: این اعتبارات بسیار کلان بوده و نحوه کار به سبکی شده است که مردم پول کمتری برای جراحی‌ها بپردازند و آورده پول مردم در بخش درمانی کمتر شده است.

وی تصریح کرد: مردم باید ۱۵ تا ۲۰ درصد کل هزینه‌ها را بپردازند؛ نه اینکه چند درصد بیشتر یا کمتر بدهند و این تحقق خواست دولت است که کمکی به بخش بهداشت شود.
عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در استان مازندران نیز سعی شد تا در بحث زیرساختی کمک قابل توجهی شود؛ ضریب ساختار اعتباری استان از ۱٫۷ به پنج درصد ارتقا یافت و همچنین افزایش اعتبارات ملی را در منطقه شاهد بودیم.

علی‌پورخنکداری بیان کرد: محور سوادکوه که یکی از شاهراه‌های اصلی کشور است و همچنین راه دسترسی منطقه سوادکوه به دشت ناز ساری که نزدیک به یک هزار میلیارد تومان قرارداد در آن بستیم، شاهد تحولات خوبی بود.

وی تصریح کرد: در محور هراز ۱۰۰ میلیارد تومان و برای محور سوادکوه ۲۷۰ میلیارد تومان بودجه برای سال ۹۵ اختصاص داده‌ایم.

انتهای پیام/۶۷۰۱۶/ت

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *