استقلال و استکبار ستیزی سیاست حضرت امام خمینی (ره) بود/اسلام ناب می‌گوید نباید کفار بر شما غلبه کنند و تسلط داشته باشند

امام جمعه ملارد گفت: مردم ایران اسلامی نیز در تمامی عرصه‌های حساس با تمام وجود در حمایت از رهبری ایستادگی کردند و نتیجه آن شد که امروز انقلاب اسلامی ایران به کشورهای منطقه و فرا منطقه از جمله سوریه، عراق، لبنان و غیره صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، حجت الاسلام سید حسین حسینی نوری امام جمعه ملارد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به سالروز ارتحال جان‌گداز حضرت امام خمینی (ره) و همچنین سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد این ایام را به مردم ایران تسلیت گفت.

وی با اشاره به شخصیت والای رهبر کبیر انقلاب اسلامی اظهار کرد: حضرت امام خمینی (ره) محبوب‌ترین و مؤثرترین رهبر در قرن بیستم در جهان بودند. ایشان با تلاش‌ها خالصانه خود کاخ مستکبرین را ویران کرد. امام (ره) یک استثناء بودند و به تعبیر مقام معظم رهبری ایشان واقعاً آیت الله الاعظم بودند.

حسینی نوری تشریح کرد: اندیشه و راه و روش حضرت امام خمینی (ره) باید مورد مطالعه دقیق و بهره برداری مسئولین و مردم قرار گیرد. امام اسلام ناب را اثبات و اسلام آمریکایی را نهی کردند. این بزرگ‌ترین اقدام امام (ره) بود.

وی با اشاره به تعریف اسلام ناب و اسلام آمریکایی افزود: اسلام ناب یعنی اسلام عزت و اقتدار و در مقابل آن اسلام آمریکایی یعنی اسلام خفت. اسلام آمریکایی یعنی پادشاه عربستان که در دیدار با رییس جمهور آمریکا با وی شراب می‌نوشد و رقص شمشیر می‌کند و بر پرچم آمریکا بوسه می زند. اسلام آمریکایی یعنی پادشاهی که پول یک ملت را به غربی‌ها می‌دهد و به بهانه ایران هراسی از آن‌ها سلاح می‌خرد و به تعبیر مقام معظم رهبری مانند گاو شیردهی هستند که بعد از مصرف سرشان بریده خواهد شد.

امام جمعه ملارد تصریح کرد: حضرت امام خمینی (ره) می‌فرمایند: اسلام ناب می‌گوید تباید کفار بر شما غلبه کنند و تسلط داشته باشند. این معنای اسلام ناب است. امام (ره) این اسلام را اثبات و نشان دادند که می‌توان با قدرت مقابل ظالمان و مستکبران ایستاد.

وی افزود: یکی دیگر از اصول حضرت امام (ره) اتکا به خدا و بی اعتمادی به دشمنان بود. ایشان هیچ گاه به دشمنان اعتماد نمی‌کردند و دل به غربی‌ها نداشتند و با اتکا به مردم در مقابل دنیا ایستادند. امام (ره) با اعتماد به مردم جنگ را اداره کردند و می‌فرمودند: مردم صاحبان اصلی این نظام هستند که با ایشان می‌شود انقلاب را به سایر کشورها نیز صادر نمود.

حسنی نوری اذعان کرد: مردم ایران اسلامی نیز در تمامی عرصه‌های حساس با تمام وجود در حمایت از رهبری ایستادگی کردند و نتیجه آن شد که امروز انقلاب اسلامی ایران به کشورهای منطقه و فرا منطقه از جمله سوریه، عراق، لبنان و غیره صادر شده است. امام (ره) با مستکبران سرسازش نداشتند. در واقع استقلال و استکبار ستیزی سیاست حضرت امام خمینی (ره) بود.

وی با اشاره به تأکیدات رهبر فقید انقلاب اسلامی ایران گفت: تمام همت ایشان حمایت و خدمت به محرومین و مستضعفین  بود. یکی دیگر از تأکیدات ایشان حفظ وحدت ملی است. ایشان می‌فرمودند اگر با هم اختلاف داشته باشید ضعیف می شوید و اگر با هم متحد باشید دشمنان هیچ گاه نمی‌توانند بر شما غلبه یابند.

امام جمعه ملارد اذعان کرد: آنچه امروز موجب وحدت و اقتدار ایران اسلامی است رهبری امام گونه شاگرد مکتب امام (ره) یعنی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله) است. انتخاب ایشان به عنوان رهبری درمانی بر دل‌های محزون رحلت امام (ره) بود. ایشان رهبری آگاه، بصیر و مقتدر است. ایشان مدیر بحران‌ها و سختی‌ها، عالمی عامل، عارفی کامل، فقیه ای جامع‌الشرایط و سیاست مداری بی نظیر هستند که دوست و دشمن به بصیرت و توانمندی ایشان در رهبری جامعه اسلامی اعتراف می‌کنند.

وی افزود: امروز باید بدانیم تا زمانی که پشتیبان ولایت باشیم و وحدت ملی را حفظ می‌کنیم دشمن هیچ غلطی نمی‌تواند کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *