نشست خبری شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد

ملارد در مسیر کنترل اعتیاد

فرماندار ملارد: به سمتی خواهیم رفت که میزان حد اقلی معتادین و مواد فروشان را در شهرستان شاهد باشیم و امیدواریم باهمکاری تمام دستگاه ها این مشکل رفع شود

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ، در هفته مبارزه با مواد مخدر نشست خبری در باب این موضوع در دفتر فرماندار شهرستان ملارد با حضور اعضاء شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و اصحاب رسانه برگزار شد.
در ابتدای جلسه دکتر توکلی کجانی در موضوع  مبارزه با مواد مخدر مطالبی را ارائه نمود . توکلی کجانی گفت: سمن ها و برخی کارگروه ها در مورد مبارزه با مواد مخدر کارهای بسیار خوبی در سطح شهرستان کرده اند حتی چالش هایی هم ایجاد شد و این نوع جلسات باعث رفع خیلی از مشکلات شد. آموزش و پرورش باید وقت بیشتری در رفع مشکلات مواد مخدر خرج کند تا آسیب های اجتماعی کمتر شود . اعتیاد در کشور باعث خسارت های میلیاردی میشود و در امور فرهنگی باعث باور های غلط همچون رفع استرس میشود و در مبحث خسارت های امنیتی چندین هزار شهید و جانباز از تمام ارگان های مبارزه کننده داشته ایم و ترانزیت مواد مخدر در تمامی مرز های شرقی ما فعال است و درصد کشت مواد مخدر هم در افغانستان چند برابر شده است و در توافق های بین المللی هیچ کمکی از سایر کشور ها به ما نرسیده است. در مسیر جلوگیری مشکلات معتادین روند پیشرفت بسیار خوبی داشته ایم  و در مراکز مبارزه با معتادین شهرستان ملارد توانمندی های خوبی داشته ایم و در مرکز اخوان ۱۴۰۰ مدد جو داریم که متشکل از معتادین کل استان است و در شهرستان ملارد کارهای خوبی رخ داده است و آمار های خسارت بار را کم کرده ایم ولی قبول داریم که کم کاری هایی هم رخ داده است ولی تا حد توان فعالیت های ضد اعتیادی را انجام خواهیم داد.
فرماندار ملارد در ادامه گفت: مرکز مشاوره ناجا کلاس هایی در نقاط آسیب پذیر شهرستان برگزار کرده است و تاکنون خروجی های بسیار عالی داشته است. یک محله به صورت پایلوت در شهرستان برای تغییرات اساسی از مباحث فرهنگی و اجتماعی قرار داده ایم  و انشالله در آینده آمار های خوبی خواهیم داشت .
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان ملارد سرهنگ همتی گفت: ناجا در مبحث مبارزه با مواد مخدر و ایستادگی در مقابل قاچاقچیان چهار هزار شهید تقدیم میهن اسلامی کرده است  و روز و شب ماموران ما در برخورد با این بلای خانمان سوز  حتی جزئی ترین موارد در شهرستان ملارد برخورد میکنند و بدانید ملارد خوابگاه شاغلان تهرانی شده است و هر ماه با وجود حجم بالای مشکلات اجتماعی و اقتصادی  طبق سهمیه معتادین را به کمپ های ترک اعتیاد مجاز هدایت میکنیم. از خورده فروشان مواد مخدر حدود ۱۵۰ کیلو مواد طی سه ماهه گذشته کشف کرده ایم و بیش از پانزده هزار قرص و داروی غیر مجاز کشف کرده ایم و تعداد بسیار زیادی قاچاقچی و مواد فروش کلی و جزئی را به دستگاه های قضائی تحویل داده ایم تا امنیت اجتماعی برای شهروندان ایجاد شود.
در ادامه دادستان شهرستان ملارد آقای جبله گفت:۱۰۱۳ نفر قاچاقچی در شهرستان ملارد داشته ایم که تعیین تکلیف کرده ایم و روند این رسیدگی ها برای یک نفر مجرم  مقدار بسیار زیادی هزینه دارد که متشکل از دادرسی و حمل و نقل و دیگر موارد است . در نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا فعالیت های مبارزه با مواد مخدر انجام شده است . در امور طلاق و همسر آزاری و کودک آزاری و سرقت های خورد آمار ما در شهرستان کم شده است. ما در ملارد آمار رضایت بخشی نداریم اما تلاش ما و نیروی انتظامی در رفع هرچه سریع تر این مشکلات است و در سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ پرونده در همین امور رسیدگی کرده ایم و بیش از ۱۵۰۰ دستور ورود به منزل برای مبارزه با مواد مخدر صادر کرده ایم و بدانید اگر کسی آلوده به فروش مواد مخدر شود و این موضوع اثبات شود بداند که تمام زندگی خود را باخته و اموالش را طبق قانون مصادره خواهیم کرد و میزان کشفیات از سال ۹۲ تاکنون بیشتر شده و نشانگر انجام ماموریت های خوبی توسط دستگاه قضا و ناجا بوده است . ورود به کمپ اخوان فقط با دستور دادستان های غرب استان تهران فقط صورت می پذیرد و کمپ اخوان به دور از این دستورات حق پذیرس ندارند.
رئیس بهزیستی شهرستان ملارد اقای قربانی گفت: ما در مراکز بازپروری مددجویان زیادی داریم که هم نیاز به مشاوره دارند و هم درمان اساسی  و دو مرکز بزرگ ۱۵ و ۱۶ را داریم که بر حسب سهمیه و توان شهرستان مددجو میپذیریم که تاکنون پس از درمان به آغوش اجتماع برگشته اند و روند آموزشی و درمانی خوبی را داشته است.مددجویی که به مراکز ما هدایت میشود پس از گذشت طول درمان در همان جا از مراکز فنی و حرفه ای بهره میبرد و حرفه های کاری مانند نقشه کشی و جوشکاری و خیاطی و دیگر حرفه هارا فرامیگیرد.
دکتر عسگری رییس شبکه بهداشت شهرستان ملارد گفت : افراد بی خانواده را با دارو کنترل میکنیم و پس از پالایش فرد که حدود سه ماه طول میکشد با یاری رساندن دقیق و رسیدگی های پزشکی ، مددجو را آماده برگشتن به بستر جامعه میکنیم  و این مشکلات از دوران کودکی در فرد مددجو به همراه او بوده است . زمانی که فرد به حد استاندارد میرسد وارد جامعه میشود ولی برخی ها با بیماری ایدز و سیل درگیر هستند و درمان و هدایت این نوع بیماران بسیار پر هزینه و سخت است.

انتهای پیام/احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *