ترویج فرهنگ کتابخوانی :

افتتاح کتابخانه مرکز نگهداری و درمان معتادان اخوان شهرستان ملارد

کتابخانه مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان اخوان شهرستان ملارد صبح روزچهارشنبه گشایش یافت

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملارد : مهرشاد کاظمی معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در این آیین درباره ضرورت تاسیس کتابخانه در مرکز نگهداری، درمان و کاهش آسیب معتادان اخوان و مقدمات اجرای این کار اظهار داشت: برغم امکانات بسیار خوبی که برای حمایت، نگهداری و درمان معتادان و کارتن خواب ها در این مرکز وجود دارد اما با کمبودهایی در حوزه مسائل فرهنگی-هنری رو به رو است.

وی گفت: بعد از جلسات متعدد نسبت به راه اندازی کتابخانه مرکزی اخوان با اهدای ٢ هزار و ۶٠٠ عنوان کتاب، بانی احداث کتابخانه ای در این مرکز شدیم.
معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گرفتاران در بند اعتیاد را آسیب دیدگان اجتماعی معرفی کرد و گفت: نگاه مجرمانه به معتادین از عزت نفس و اعتبار اجتماعی آنان می کاهد و ما به عنوان متولیان فرهنگی باید در احیای این عزت نفس کوشا باشیم.
کاظمی با اشاره به این مطلب که حدود ۴٣ میلیون تومان برای تجهیز کتابخانه مرکز اخوان تخصیص داده شد، عنوان کرد: با توجه به اینکه بودجه کل کتاب استان تهران حدود ٢٠٠ میلیون تومان است، تخصیص ۴٣میلیون تومان به منظور تجهیز کتابخانه مرکز اخوان گامی بزرگ در راستای حمایت فرهنگی از مددجویان این مرکز است که امیدواریم در ماه های بعد نیز تداوم داشته باشد.
وی تاکید کرد: ما برنامه های متعدد دیگری مانند اهداء فیلم – با همراهی بنیاد فارابی- و اجرای برنامه های نمایشی خواهیم داشت و معتقدیم انجام اینگونه فعالیت های فرهنگی و هنری می تواند به روند درمان معتادان متجاهر، کارتن خواب ها و مددجویان این مرکز کمک کند.
بر اساس این گزارش در این آیین، محمدعلی اسدی مدیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران، مهرشاد کاظمی معاون امور فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، حمیدرضا شمسی معاون توسعه و پیشگیری سازمان بهزیستی استان تهران، علی سلگی شهردار شهرستان ملارد، مجتبی شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ملارد حضور داشتند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *