افتتاح ۱۹ طرح جهادی در اخترآباد ملارد

۱۹ طرح عمرانی ، خدماتی و رفاهی گروههای جهادی در دهستان اخترآباد شهرستان ملارد به بهره برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری اقتدارملارد، رئیس بسیج سازندگی استان تهران گفت: در دوره تابستان بیش از ۱۵۰ گروه جهادی از سپاه سید الشهداء استان تهران در راستای محرومتی زدایی به شهرستانهای استان و استانهای کرمان، خراسان شمالی و خراسان جنوبی اعزام شدند .

سرهنگ اصغری افزود: در شهرستانهای استان تهران دهستان اخترآباد به عنوان هدف محرومیت زدایی استان تهران انتخاب شد و گروههای جهادی در این دهستان ۱۹ طرح عمرانی ، خدماتی و رفاهی شامل احداث دو واحد مسکونی برای مددجویان ، بهسازی و رنگ آمیزی مدارس ، ساخت بوستان و زمین ورزشی، مرکز بهداشت و درمان در دو روستا ، طرح های آبرسانی به روستاهای فاقد آب آشامیدنی مناسب واجرای طرح آبیاری قطره ای است که برای این طرح ها ۲۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از گروهای جهادی با همکاری آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در بخش بهسازی مدارس در دوران تابستان فعالیت می کردند ، افزود: در شهرستانهای استان تهران ۱۱۲ مدرسه توسط گروههای جهادی بهسازی و رنگ امیزی شده است و دانش اموزان در این مدارس مشغول تحصیل هستند.

رئیس بسیج سازندگی استان تهران افزود: براساس تفاهم نامه همکاری بسیج سازندگی و کمیته امداد امام خمینی (ره) ۴۴۰ پروژه ترمیم و مرمت واحد های مسکونی مددجویان در دست اجراست که بطور متوسط هر ماه ۷۰ پروژه تکمیل و به مددجویان تحویل داده می شود.

سرهنگ اصغری افزود: بسیج سازندگی برای افزایش سرانه بهداشتی به روستائیان با اجرای طرح جهادی بهداشتی که با حضور جهادگران جامعه پزشکی صورت گرفت در شهرستانهای استان تهران به بیش از ۸۱ هزار نفر از روستائیان شهرستانهای استان تهران خدمات بهداشتی و درمانی مناسب ارائه کرد.

وی با اشاره به اینکه گروههای جهادی استان تهران در استان کرمان هم فعالیت های چشمگیر بهداشتی داشتند،افزود: در شهرستان رودبار جنوب استان کرمان گروههای جهادی استان تهران ۵ بیمارستان صحرایی احداث کردند که به بیش از ۱۰ هزار نفر از روستائیان این شهرستان از خدمات بهداشتی ودرمانی مناسب بهره مند شدند.

رئیس بسیج سازندگی استان تهران گفت: براساس تفاهم نامه همکاری کمیته امداد و سپاه پاسداران با اختصاص ۳۰۰ میلیارد ریال برای آموزش و اشتغال ۳ هزار نفر از روستائیان شهرستانهای استان تهران در راستای ایجاد اشغال پایدار برای روستائیان طرح اجرایی آغاز شده است.

صدا وسیما

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *