قیمت دارو در سال جدید ۱۰ تا حداکثر ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت

افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت دارو در سال جدید

معاون کل وزارت بهداشت گفت: قیمت دارو در سال جدید ۱۰ تا حداکثر ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت که با این رقم به مردم فشار محسوسی وارد نمی‌شود

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد،ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در گفتگویی با اشاره به اینکه افزایش قیمت دارو در سناریو‌های مختلفی بررسی می‌شود، اظهار کرد: قیمت دارو در سال جدید ۱۰ تا حداکثر ۱۵ درصد افزایش خواهد داشت که رقم قابل توجهی که به مردم فشار وارد شود نیست و قسمت عمده آن را بیمه‌ها تقبل خواهند کرد.

وی در ادامه افزود: در سال ۹۷ میزان ۱۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان دارو و ملزومات مصرفی پزشکی را بیمه‌ها از تولیدکنندگان ایرانی خریداری کرده‌اند که این یکی از حمایت‌های اصلی از کالای تولید داخل است.

۸۵ درصد بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت رایگان هستندمعاون کل وزارت بهداشت بیان کرد: ۸۵ درصد بیمه شدگان سازمان بیمه سلامت رایگان هستند که حق بیمه آن‌ها را دولت از منابع عمومی تامین می‌کند و بیمه شدگان تامین اجتماعی نیز از محل منابع کارفرما‌های دولتی، شبه دولتی و خصوصی اقدام می‌کند.

به گفته حریرچی، دارو، مهمترین کالایی است که ما در سطح ارائه خدمت داریم که مجموعا ۱,۲ درصد کل هزینه‌های ایرانیان را تشکیل می‌دهد و خوشبختانه در سالیان اخیر حدود ۹۷ درصد داروی تولیدی کشور از لحاظ عددی، تولید داخل هستند و فقط ۳ درصد از خارج وارد می‌شود.

انتهای پیام/م.احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *