انتظار چند ساعته در مرز مهران در انتظار زائران

اخبار رسیده از پایانه مرزی مهران حاکی از غیرفعال بودن گیت‌هایی جدیدالاحداثی است که مسئولان وعده آن را داده بودند؛ مساله‌ای که باعث شده ده‌ها هزار زائر ایرانی برای خروج از کشور، مجبور شوند ساعت‌ها در فشار انبوه جمعیت، در انتظار خروج از کشور بمانند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، با نزدیک شدن به ایام اربعین و اشتیاق میلیون‌ها ایرانی برای ورود به کشور عراق و حضور در کربلای معلی، هر روز شاهد افزایش حضور مشتاقان زیارت کربلا در مرزهای غربی کشور هستیم. ولی اخبار واصله از مرز مهران حاکی از آن است که علی‌رغم گفته بسیاری از مسئولان نیروی انتظامی و استانی، هنوز گیت‌هایی که عکس آن‌ها به عنوان گیت‌های تازه ساخت منتشر شده، فعال نیستند.

بر اساس این گزارش کانکس‌هایی که پیش از این تصاویری از آن‌ها تحت عنوان گیت‌های جدید مرزی در مرز مهران منتشر شده است، کاملاً مسدود است و حتی با وجود تجهیز این کانکس‌ها به سیستم‌های کامپیوتری، کابل‌های برق و اتصال این سیستم‌های رایانه‌ای متصل نبوده و این کانکس‌ها، قادر به خدمت رسانی به صدها هزار زائر حسینی در مرز مهران نیستند و تنها همان گیت‌های سنوات گذشته، فعال بوده و مشکلات بسیاری را برای زائران ایرانی فراهم کرده است.

اخبار گزارش شده از مرز مهران حاکی است که در حال حاضر ده‌ها هزار زائر ایرانی، برای عبور از پایانه‌ مرزی مهران مجبورند ساعت‌ها در صف کنترل خروج قرار گیرند و این در حالی است که مشاهدات از افزایش چشمگیر گیت‌های مرزی در پایانه مهران و در محدوده مرز عراق حکایت دارد و در حال حاضر ده‌ها گیت تازه احداث شده در کشور عراق، به سرعت در حال کنترل زوّار حسینی هستند و کنترل تردد زائران با سرعت بالایی درحال انجام است.

البته حجم انبوه پارکینگ‌های تدارک دیده شده برای اربعین امسال و حمل و نقل سریع و مناسب زائران از پارکینگ‌های درنظر گرفته شده در مجاورت مرز مهران، از نکات قابل توجه در اربعین امسال است.

منبع: تسنیم

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *