جلسه فرمانداری شهرستان ملارددر خصوص اهمیت مدیریت بحران در حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی

اهمیت مدیریت بحران در حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی

جلسه فرمانداری شهرستان ملارد در جمع اعضای مدیریت بحران این شهرستان در خصوص اهمیت مدیریت بحران در حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی+تصویر

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از روابط عمومی فرمانداری شهرستان ملارد/ :علی اکبر خراسانی معاون فنی و عمرانی فرمانداری شهرستان ملارد در جمع اعضای مدیریت بحران این شهرستان در خصوص اهمیت مدیریت بحران در حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی اظهار داشت:

در زمان بحران مدیریت لازم است تا در حوادث کمترین آسیب و خسارت را داشته باشیم. خراسانی بر حفظ آمادگی اعضای ستاد بحران برای امداد رسانی در شرایط اضطراری به مردم تاکید کرد و گفت: با توجه به زلزله ۲/۵ریشتری تهران که کانون آن در ملارد بوده بایستی تمهیدات لازم برای رویارویی با خطرات احتمالی که ممکن است به وجود آید را اندیشید تا کمترین تلفات جانی راداشته باشیم. وی ادامه داد: دستگاه های عضو مدیریت بحران زمینه کاهش میزان آسیب‌پذیری را فراهم و تمهیداتی را در افزایش امکانات کمک‌رسانی و امدادی اتخاذ کنند. وی با تاکید بر اینکه دو عامل سرعت و زمان در مدیریت بحران نقش اساسی و کلیدی ایفا می کنند، از تمام روسای ادارات و دستگاه‌های اجرایی شناسایی امکانات، نیازمندی‌ها و آمادگی لازم برای مواجهه با بحران احتمالی را خواستار شد.وی افزود: باید در بخش‌هایی که مشکل و آسیبی وجود دارد از همین الان شناسایی و اقدام شود و نگذاریم وقتی مشکل وارد مرحله بحران شد به آن بپردازیم.
در ادامه این جلسه هریک از اعضای دستگاه های عضو این ستاد کمبودها و نیازهای خودرا در هنگام وقوع بلایای طبیعی بیان نمودند. مقرر شد تمام دستگاه ها به قید فوریت نیازها و کمبودها را جمع بندی و به دبیرخانه ارسال کنند. شایان ذکر است در جلسه مدیریت بحرانی که روز دوشنبه در شهرستان ملارد به ریاست استاندار تهران برگزار خواهد شد برای تامین اقلام موردنیاز در بلایای طبیعی چاره اندیشی خواهد شد.
به گفته سلیمی رئیس هلال احمر شهرستان ملارد بخشی از اقلام مورد نیاز بر اساس جمعیت خانوار که قانون گذار در مدیریت بحران بر عهده هلال احمر بوده است را تامین و در سوله مدیریت بحران شهرستان انبارشده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *