جشنواره زمستانی

اولین جشنواره زمستانی مرکبات دزفول برگزار شد

دزفول – به‌منظور معرفی باغ‌های مرکبات دزفول به‌عنوان یک ظرفیت گردشگری، اولین جشنواره زمستانی و سالانه مرکبات این شهرستان به مدت یک روز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر /: محمد آذرکیش مدیر انجمن دوستداران و پژوهشگران دزفول عصر امروز جمعه در حاشیه برگزاری این جشنواره در محل پارک خانواده دزفول  اظهار کرد: به همت انجمن‌های مردم‌نهاد دزپارس و سفیران بانگ زمین و با همراهی و حمایت شهرداری و شرکت کشت و صنعت شهید رجایی شهرستان اولین جشنواره مرکبات دزفول به مدت یک روز برگزار شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این جشنواره برند سازی و معرفی ملی مرکبات متنوع و باکیفیت دزفول، ایجاد زمینه حمایت از باغ‌های مرکبات و باغداران، آشنایی عمومی مردم با اهمیت و نقش مرکبات در چرخه اقتصادی و اشتغال‌زایی شهرستان، معرفی انواع فراورده‌ها، دسرها، نوشیدنی‌ها و سایر اقلامی که می‌توان از مرکبات دزفول به دست آورد، معرفی دزفول به‌عنوان یکی از مقاصد گردشگری کشور و برنامه‌ریزی برای یک رویداد گردشگری در سال‌های آینده است.

مدیر انجمن دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول عنوان کرد: مرکبات به‌عنوان یکی از شاخصه‌های ملی شهرستان دزفول بوده که نقش مهمی در تأمین مرکبات کشور داشته؛ ضمن اینکه دزفول از اصلی‌ترین قطب‌های گردشگری کشور محسوب می‌شود.

آذرکیش ادامه داد: با توجه به اهمیت حفظ گیاهان بومی و کاشت درختان ثمر ده و همچنین حفظ باغات و درختان مرکبات شهرستان و از سوی دیگر برگزاری جشنواره کاشت درختان بومی از ۱۵ آذرماه تا ۱۵ اسفند، این جشنواره‌ها فرصت مناسبی را برای گسترش کاشت انواع درختان مرکبات در سطح شهرستان به وجود آورده است.

وی اضافه کرد: با توجه به آب‌وهوای مناسب دزفول از اواخر آذرماه تا اوایل اسفندماه این جشنواره می‌تواند همه‌ساله در این ایام با مشارکت عموم نهادها و شهروندان علاقه‌مند برگزار شود.

مدیر انجمن دز پارس تأکید کرد: گسترش عرضه، آموزش عمومی و کاشت انواع درختان مرکبات زمینه توسعه پایدار شهرستان دزفول را فراهم می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، اولین جشنواره زمستانی سالانه مرکبات دزفول که به همت انجمن‌های مردم‌نهاد دوستداران و پژوهشگران شهرستان دزفول، انجمن سفیران بانگ زمین، شرکت کشت و صنعت شهید رجایی برگزار شد، با استقبال پرشور مردم و علاقه‌مندان مواجه شد. در این جشنواره که با مدت یک روز از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در محل پارک خانواده دزفول برگزار شد غرفه‌هایی در زمینه عرضه نهال، مرکبات شهرستان، دسرهای درست شده به وسیله مرکبات دزفول برپا شد. در این جشنواره شرکت‌های تخصصی و کارشناسان نیز حضور داشتند.

از مرکبات دزفول می‌توان به گروه نارنگی، گروه پرتقال، نارنج، گریپ‌فروت، لیموترش، لیموشیرین و بالنگ اشاره کرد. مجموع باغ‌های مرکبات دزفول در سال جاری ۶ هزار و ۶۵۰ هکتاراست که پنج هزار و ۳۰۰ هکتار از این باغات بارور هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *