معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی:

ایده‌های مبتنی بر فناوری در بخش کشاورزی حمایت می‌شوند

اردبیل – معاون فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گفت: ایده‌ها و نوآوری‌های در حوزه فناوری بخش کشاورزی مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر،محمد علیپور عصر پنجشنبه در بازدید از مرکز رشد کشاورزی اردبیل اضافه کرد: در این راستا تشکیل شرکت‌های دانش بنیان در حوزه فناوری و نوآوری بخش کشاورزی حمایت خواهند شد.

وی با بیان اینکه تاکنون در راستای توسعه حوزه فناوری بخش کشاورزی ۱۵۰ شرکت دانش بنیان در مجموعه سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی فعال شده است، متذکر شد: تقویت و توسعه این شرکت ها از اولویت ها و برنامه های مدنظر است.

معاون فناوری سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی در این خصوص حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و مراکز رشد را در توسعه فناوری در کشاورزی و تحقق اقتصاد مقاومتی مهم و ضروری ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: فعالیت شرکت های دانش بنیان در این حوزه همچنین می تواند به افزایش فناوری‌های نو در حوزه کشاورزی و در نهایت تجاری‌سازی تولیدات کمک کند.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان اردبیل نیز در این بازدید خواستار ایده‌پردازی از سوی دانشجویان دانشگاه‌ها و فارغ‌التحصیلان رشته کشاورزی شد و برلزوم بهره مندی از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های فناوری در بخش کشاورزی شد.

کربلایی خیاوی با اشاره به حمایت های توسعه یافته از نوآوران دانشگاهی و نخبگان تاکید کرد که تلاش می شود این نوآوری ها و ایده ها به کارآفرینی در این حوزه منتج شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *