آماده‌باش دستگاه‌های خدماتی البرز

بارش باران و آب‌گرفتگی معابر

کرج – مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز با توجه به اخطاریه سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه بارشی، از آماده‌باش دستگاه‌های خدماتی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد بهنقل از خبر گزری مهر / :مهدی مهرور اظهار کرد: وضعیت جوی هوای استان البرز حکایت از ورود تدریجی سامانه بارشی و فعالیت آن از عصر امروز چهارشنبه تا ظهر پنج‌شنبه است که پی آمد آن، رگبار باران و رعدوبرق و وزش باد شدید در نقاط مختلف استان، بارش پراکنده تگرگ و رعدوبرق خواهد بود.

وی در ادامه افزود: همچنین به سبب این بارش‌های شدید و موقتی در بازه زمانی کوتاه، آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌های فصلی، ریزش سنگ در دامنه‌های پرشیب کوهستانی و جاده‌های منتهی به آن نیز مورد انتظار است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری البرز تأکید کرد: در این راستا ضمن اتخاذ تمهیدات و تدابیر لازم توسط دستگاه‌ها، شهروندان نیز از سفر غیرضروری به دلیل احتمال سیلابی شدن مسیل‌ها، رودخانه‌های فصلی و دائمی و آب‌گرفتگی معابر شهری در مناطق یادشده خودداری کنند.

وی خاطرنشان کرد: از شهروندان می‌خواهیم از سفر غیرضروری به دلیل احتمال ریزش سنگ و رانش کوه به سبب بارش باران و تگرگ در جاده‌های کوهستانی و دامنه‌های پرشیب خودداری کرده و در صورت لزوم، تجهیزات (لباس گرم، وسایل گرمایشی، مواد غذایی کافی و غیره) به همراه داشته باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *