الویری؛

برای خرید تجهیزات خط ۶ مترو کمتر از ۴۵ روز فرصت داریم

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، با بیان اینکه در خط۶ مترو پیشرفت زیاد بوده اما تجهیزات کمتری نصب شده است، گفت: ما برای خرید تجهیزات این خط کمتر از ۴۵ روز فرصت داریم.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر،اعضای کمیسیون برنامه و بودجه شوای شهر تهران با حضور در خطوط ۶ و ۷ مترو از روند اجرای این پروژه ها بازدید کردند.

مرتضی الویری رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در حاشیه این بازدید دلیل بازدید اعضای کمیسیون بودجه را یافتن دلایل تاخیر در راه اندازی خطوط ۶ و ۷ مترو و یافتن راه حلی برای آنها دانست و گفت: خطوط ۶ و ۷ مترو از مهمترین خطوط هستند که آغاز به کار آنها از نظر کاهش ترافیک و آلودگی هوا بسیار اثرگذار است.

وی به طول خط ۶ مترو اشاره کرد و گفت: پیشرفت تونل این خط که لقب طولانی ترین خط خاورمیانه را گرفته است در حدود ۹۵ درصد است و راه اندازی آن تنها نیازمند خرید تجهیزات است.

الویری از راه اندازی ۱۰ کیلومتر از خط ۶ حدفاصل ایستگاه دولت آباد و ایستگاه امام حسین (ع) در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد: تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد که با تزریق منابع ارزی و ریالی کل این خط به بهره برداری برسد.

وی در مورد خط ۷ مترو نیز با بیان اینکه در زمان قالیباف این خط به صورت موقت راه اندازی شد اما به دلیل لزوم تامین ایمنی تعطیل شد، گفت: به دلیل نداشتن هواکش و سیگنالینگ دستور توقف فعالیت خط ۷ مترو صادر شد و خوشبختانه نهادهای نظارتی نیز این توقف فعالیت را تایید کردند و امیدواریم در سال جاری بتوانیم این خط را راه اندازی کنیم.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه خط ۷ تجهیزات بیشتری از خط ۶ دارد و هزینه‌های کمتری می‌بایست برای آن انجام داد، گفت: عمده تمرکز بر روی خط ۶ است تا بتوانیم به رغم محدودیت‌های موجود با سرعت کار را پیش ببریم.

وی افزود: بنا به گفته مسئولان مترو ۱۲۰ میلیون یورو برای سیگنالینگ، تجهیزات، پله برقی و آسانسور در خط ۶ لازم است و خوش بین هستیم که تا پایان سال شاهد افتتاح بخشی از خط ۶ و ۷ باشیم اما معتقدیم که باید راه حلی برای تامین منابع مترو پیدا کنیم و در حال حاضر تهاتر، گزینه ما برای تامین منابع و پرداخت دیون است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه برای تکمیل خط ۶ نیاز به ۱۰۰۰ میلیارد تومان است، گفت: البته تامین منابع و ثبت سفارش باید در یک بستر زمانی فوری صورت گیرد. چرا که از ۱۵ مرداد ماه وارد فاز جدید می‌شویم و وارد کردن مواد لازم سخت می‌شود.

وی با بیان اینکه در این خط پیشرفت زیاد بوده است؛ اما تجهیزات کمتری نصب شده، گفت: ما برای خرید تجهیزات این خط کمتر از ۴۵ روز فرصت داریم که باید هر چه سریع‌تر این مهم حل و فصل شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *