برخی تفاوت «نرمش» با «سازش» را نمی‌دانند‌

رئیس سازمان بسیج مستضعفین شهیده طاهره هاشمی را الگویی برای دختران جوان دانست و گفت: شهیده هاشمی بر عدم سازش با دشمن تاکید داشت در حالی که هنوز برخی تفاوت میان نرمش و سازش را نمی‌دانند.

به گزارش اقتدارملارد به نقل ازفارس، سردار محمدرضا نقدی در برنامه عصرگاهی کنگره ملی شهیده طاهره هاشمی در اریکه آریایی آمل با بیان اینکه ‌شهیده هاشمی در مکتبی پرورش یافته ‌که اسلام ناب محمدی است و زنانی مانند حضرت زینب در آن  الگو هستند، افزود: وقتی خاطره‌ها را مرور کنیم می‌بینیم دختری ۱۴ ساله میدان‌داری مقابله با دشمنان را بر عهده دارد و فعالیت انقلابی می‌کند در حالی که دختران هم سن و سال او در پی مسائل دیگری هستند و نمی‌توانند از قید و بند افکار خود رها شوند.

وی اظهار داشت: اینکه یک دختر اینگونه آزاد، با شرافت و با فضیلت باشد و خود را از تمام قیدهای مادی برهاند و به جایی برساند که به آزادی بشریت فکر کند یک الگو‌ست.

نقدی با بیان اینکه عظمت شهدای کشور است که استکبار را زمین‌گیر کرده است، با اشاره به نامه شهیده هاشمی به رزمندگان اسلام گفت: از همین متن کوتاه این شهیده می‌توان کتابی رسید و آرزوی به شهادت رسیدن بود که به او قلمی اینچنین داده است.

وی بیان داشت: بخشی از نوشته‌ها و خطابه او به آمریکا، اسراییل و صهیونیزم است و از ایستادگی سخن می‌گوید و در نوشته‌هایش بصرت موج می‌زند چون بیش از همسالان خود به عمق درک و تحلیل سیاسی دست یافته بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تاکید بر اینکه درکی که شهیده هاشمی به آن دست یافته بود بسیاری از سیاستمداران امروز از رسیدن به آن عاجز هستند، اظهار کرد: در آن زمان بسیاری از کسانی که به دروغ شعار مرگ بر آمریکا می‌دادند را به خوبی تشخیص داده بود و تاکید کرده است که سازشی صورت نگیرد.

وی گفت: شهیده هاشمی به امداد الهی و تکیه بر قدرت خداوند می‌کند و می‌گوید پیروزی با ماست و اگر هم به شهادت برسیم بازهم ما پیروز خواهیم بود.

نقدی با بیان اینکه جوانان امروز ما باید با همین بصیرت دشمن را بشناسند و وارد میدان شوند، افزود: بسیاری هنوز فرق میان نرمش و سازش را نمی‌دانند و به یاد ندارند وقتی دشمن سرزمین ما را اشغال کرد به عظمت جنگیدیم و حقانیت خود را به دنیا ثابت کردیم.

انتهای‌پیام

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *