آلایندگی دامداری ها

بررسی آلایندگی دامداری های طاهرلو و مزرعه، مرغداری ایران طیطو و زغال سازی

بررسی آلایندگی دامداری های طاهرلو و مزرعه، مرغداری ایران طیطو و زغال سازی بخش صفادشت

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از روابط عمومی شهرداری صفادشت/ : جلسه کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها با حضور اعضای این کمیسیون در شهرداری تشکیل شد.

در این جلسه وضعیت آلایندگی دامداری های طاهرلو و مزرعه، مرغداری ایران طیطو و زغال سازی ها مورد بررسی قرار گرفت. طبق قانون این مراکز باید از محدوده حریم شهری خارج شده و در مکان مناسب دیگری به فعالیت های خود ادامه دهند.
 احمد عبدی نکو، عضو این کمیسیون گفت: حسب قانون اخطار کتبی به این مراکز آلاینده ارائه شده است . هر چند آلایندگی زیست محیطی ایران طیطو از جمله پرونده های دامنه دار چند ساله است با این وجود از مسئولان ذیربط پیگیر حل مسئله هستیم.
گفتنی است مدحت عضو شورای شهر ، رنجبر رییس دادگاه صفادشت و عبدی نکو معاون شهرداری صفادشت اعضای کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در شهرداری صفادشت هستند.
طبق بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها جلوگیری از ایجاد و تاسیس کلیه اماکن که به نحوی از انحای موجب بروز مزاحمت برای ساکنان یا مخالف اصول بهداشت در شهرهاست، شهرداری مکلف است از تاسیس کارخانه ها – کارگاه ها – گاراژهای عمومی و تعمیرگاه ها و دکان ها و هم چنین مراکزی که مواد محترقه می سازند و اصطبل چارپایان و مراکز دامداری و بطور کلی تمام مشاغل و کسب هایی که ایجاد مزاحمت و سر و صدا کنند یا تولید دود یا عفونت و یا تجمع حشرات و جانوران نماید جلوگیری کند و در تخریب کوره های آجر و گچ و آهک پزی و خزینه گرمابه های عمومی که مخالف بهداشت است اقدام نماید و با نظارت و مراقبت در وضع دودکش های اماکن و کارخانه ها و وسایط نقلیه که کارکردن آن ها دود ایجاد می کند از آلوده شدن هوای شهر جلوگیری نماید و هر گاه تاسیسات مذکور فوق قبل ازتصویب این قانون بوجود آمده باشد آن ها را تعطیل کند و اگر لازم شود آن ها را به خارج از شهر انتقال دهد. شهرداری در مورد تعطیل و تخریب و انتقال به خارج از شهر مکلف است مراتب را ضمن دادن مهلت مناسبی به صاحبان آن ها ابلاغ نماید و اگر صاحب ملک به نظر شهرداری معترض باشد باید ظرف ۱۰ روز اعتراض خود را به کمیسیونی مرکب از سه نفر که از طرف انجمن شهر انتخاب خواهند شد تسلیم کند رای کمیسیون قطعی و لازم الاجرا است.هرگاه رای کمیسیون مبنی بر تائید نظر شهرداری باشد و یا صاحب ملک به موقع اعتراض نکرده و یا در مهلت مقرر شخصا اقدام نکند شهرداری به وسیله ماموران خود راسا اقدام خواهد نمود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *