برلین: برای بازگرداندن ۳۰۰ میلیون یورو به ایران تصمیمی نگرفته‌ایم

وزارت دارایی آلمان اعلام کرد: تا کنون برای بازگرداندن ۳۰۰ میلیون یورو وجه نقد از حساب‌ های بانکی ایران به این کشور تصمیمی نگرفته‌ایم.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر،وزارت دارایی آلمان امروز چهارشنبه گزارش‌ های منتشره درباره صدور مجوز برای خارج کردن ۳۰۰ میلیون یورو (۳۴۸ میلیون دلار) وجه نقد از حساب‌ های بانکی ایران در آلمان را تکذیب کرد.

وزارت دارایی آلمان با صدور بیانیه‌ ای در این خصوص اعلام کرد: درخواست ایران هنوز مورد مطالعه است. گزارش های رسانه ای درباره آزادسازی این وجوه از طریق اداره گمرگ، صحیح نیستند. فرایندهای بازرسی هنوز کامل نشده‌ اند.

به گزارش رویترز، هفته نامه آلمانی Die Zeit روز چهارشنبه گزارش داده بود، واحد اطلاعات مالی وزارت دارایی آلمان به این جمع‌ بندی رسیده که انتقال این پول به ایران با قوانین آلمان در خصوص مبارزه با تروریسم تناقضی ندارد.

رئیس جمهوری آمریکا دوشنبه ۱۵ مرداد ماه جاری با امضای دستوری اجرائی تحریم های پیشتر تعلیق شده علیه ایران را ۳ ماه پس از خروج یکجانبه این کشور از برجام دوباره بازگرداند.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ۸ ماه مارس سال جاری میلادی (۱۸ اردیبهشت) به بهانه های واهی و به صورت یکجانبه از این توافق خارج شد و تهدید کرده بود که تحریم های واشنگتن علیه تهران که بر اساس توافق مذکور در زمان دولت قبلی این کشور تعلیق شده بود را بازمی گرداند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *