برپایی نمایشگاه توانمندی روستایی و عشایری استان تهران در ملارد

نمایشگاه معرفی ظرفیت ها و توانمندی های روستایی و عشایری استان تهران در شهرستان ملارد افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، استاندار تهران گفت: این نمایشگاه با هدف معرفی تولیدات و توانمندی های روستائیان و عشایر شهرستانهای استان تهران برگزار شده است که بیش از ۱۲۰ غرفه از محصولات و تولیدات روستائیان و عشایر تمام شهرستانهای استان تهران پیش بینی شده است.

حسین هاشمی افزود: شناخت ظرفیت مناطق روستایی در تولید محصولات متنوع بویژه در زمینه صنایع کوچک، صنایع روستایی و صنایع دستی و همچنین معرفی جاذبه‌های فرهنگی از قبیل آداب و رسوم، بازی‌های بومی، پوشش‌های محلی، غذاها و … ، جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، و شناسایی بازارهای مصرف برای خرید محصولات و تولیدات روستاییان و عشایر از اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

وی با اشاره به اینکه نزدیکی به بازار مصرف و تولید محصولات متنوع و با کیفیت در روستاها و مناطق عشایری استان تهران از مزایایی ویژه تولیدات روستایی در استان تهران است ، افزود: روستا و مناطق عشایری ، کانون تولید و ارزش‌آفرینی در عرصه اقتصاد مقاومتی استان تهران محسوب می شوند و استانداری تهران حمایت های ویژه ای از این افراد خواهد کرد.

استاندار تهران گفت: در استان تهران بیش از یک میلیون نفر در۸۱۷ روستا و مناطق عشایری زندگی می کنند که تولیدات فراوانی در زمینه کشاورزی، دامپروری و صنایع دستی دارند.

وی گفت: این نمایشگاه همه روزه تا ۱۷ شهریور ماه در سه راه اندیشه ملارد برای بازدید علاقمندان دایر است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *