رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران

برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در شهرستان های استان تهران به نظر فرمانداران بستگی دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: در شهرستان‌ها به تناسب ظرفیتی که وجود دارد خود فرمانداران می‌توانند با همکاری اصناف اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره نمایند.

به گزارش پايگاه خبري اقتدار ملارد، نعمت الله ترکی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران در حاشیه افتتاح و بهره برداری از ۶۶ پروژه عمرانی و خدماتی در شهرستان ملارد در جمع خبرنگاران گفت: در شهرستان ملارد در بخش استانی حدود 66 پروژه در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، آموزشی، فرهنگی و درمانی با رقمی بالغ بر 180 میلیارد تومان افتتاح شد.

ترکی با اشاره به پروژه‌های کشوری در حال انجام در ملارد افزود: در بخش پروژه‌های ملی نیز از طرح‌های در حال اجرا بازدید و پیشرفت‌های فیزیکی آن‌ها مورد بررسی قرارگرفت.

وی تشریح کرد: از جمله این پروژه‌ها، پروژه حیاتی شهرستان ملارد یعنی بیمارستان ملارد است که اعتبارات آن تقریباً در سال 94 و 95 و با حضور ریاست جمهور در این شهرستان، مصوب شده و پیگیر هستیم تا سال 95 به مرحله بهره برداری برسد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تصریح کرد: یکی دیگر از پروژه‌های مهم و اثرگذار در شهرستان بحث تصفیه خانه فاضلاب شهر ملارد بود که بازدید از آن صورت گرفت. خوشبختانه قرارداد بخش اول تصفیه خانه با بخش خصوص منعقد شده و قول آن را داده شده که ظرف 16 ماه آینده بخش تصفیه خانه به انجام برسد.

وی افزود: در بخش انتقال شبکه در مجموعه شرکت آبفای شهری کار امروز آغاز شد و قول دادند همزمان با احداث تصفیه خانه کار انتقال صورت بگیرد و تا پایان سال 95 ما مدل اولیه تصفیه خانه و انتقال را انجام دهیم.

ترکی با اشاره به سفر ریاست جمهور به غرب، جنوب غربی و جنوب استان تهران گفت: در سفر ریاست جمهوری به این مناطق مبلغی بالغ بر 2 هزار میلیارد تومان اعتبارات مصوب شد این مبلغ در طی دو سال می‌تواند در بخش آبادانی، اشتغال زایی و رفع مشکلات و موانع اثر گذار باشد. به نظر می‌رسد تا پایان سال آینده این مشکلات حل خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به نمایشگاه‌های بهاره اذعان کرد: عرضه مستقیم کالا از تولید به مصرف قطعاً روی بخش نرخ و عرضه تأثیر گذار بود. جامعه‌ای که به این نمایشگاه‌ها مراجعه می‌کردند قالبا افراد کم درآمد بود. نیاز بود که با این نمایشگاه‌ها آن بخشی را که می‌توانستیم خدمت رسانی کنیم، انجام دهیم.

وی افزود: در شهر تهران نیز با توجه به گستردگی جمعیتی که وجود دارد به خصوص اطراف شهر تهران، این نمایشگاه‌ها برپا می‌شد، اما طرف دیگر قضیه بحث کیفیت، برگزاری و ارائه نوع محصولات بود که در خیلی از موارد رعایت نمی‌شد. در واقع احساس می‌شد در حق مردم اجحاف صورت می‌گرفت.

ترکی تشریح کرد: ضرورت برپایی این نمایشگاه‌ها وجود دارد اما نیاز است یک ساماندهی بر روی این نمایشگاه صورت پذیرد.

وی افزود: امسال در سطح شهر تهران این نمایشگاه‌ها برگزار می‌شود که مسئولیت آن هم به عهده حوزه اتاق اصناف که متصدی این امر در شهر تهران و هم کشور هستند سپرده شده است . تا به امروز چهار نمایشگاه بهار در شهر تهران نهایی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره در شهرستان‌های استان تهران گفت: در شهرستان‌ها به تناسب ظرفیتی که وجود دارد خود فرمانداران می‌توانند با همکاری اصناف اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های بهاره نمایند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *