بسیج سازندگی آمادگی دارد تا ۵۰ هزار بسیجی را برای حل مشکل ریزگردها در خوزستان وارد عمل کند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج سازندگی آمادگی دارد تا ۵۰ هزار بسیجی را برای تثبیت مناطق آلوده و حل مشکل ریزگردهای خوزستان وارد عمل کند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، سردار محمد رضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفت‌و‌گو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا، با اشاره به بروز پدیده ریزگردها در برخی استان های کشور اظهار داشت: بسیج سازندگی آمادگی دارد تا ۵۰ هزار بسیجی را برای تثبیت مناطق آلوده و حل مشکل ریزگردهای خوزستان وارد عمل کند.

وی افزود: بر اساس گزارش هایی که بسیج خوزستان از اداره منابع طبیعی و مقامات مسئول استان و همچنین سازمان محیط زیست خوزستان کسب کرده منشأ این آلودگی بعضی از مناطق جنوب شرقی خوزستان است که باید با مالچ پاشی و کشت نهال تثبیت شود.

سردار نقدی ادامه داد: در صورتی که مناطق آلوده تثبیت شوند نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی خواهد داشت؛ هر چند که بعضی از آلودگی ها منشأ خارجی دارد ولی بخش زیادی از مشکل این روزها مربوط به همین مناطق است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در صورتی که دستگاه های مسئول نهال لازم و همچنین مالچ و دستگاه های مالچ پاش را در اختیار قرار دهند می توان طی یک عملیات گسترده مردمی این مشکل را تا حد زیادی مهار کرد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *