در جلسه نظارت ستادی مطرح شد؛

بهره گیری از مشارکت عمومی در نگهداشت شهر/ تهیه اطلس سرمایه گذاری

بهره گیری از مشارکت عمومی در نگهداشت شهر و تهیه اطلس سرمایه گذاری از مهمترین موضوعاتی بود که در جلسه نظارت ستادی منطقه۲۱ مطرح شد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر / :دکتر رباطی در این جلسه با تاکید بر ایجاد روحیه مشارکت در بین شهروندان گفت: یکی از ضرورت های اصلی به منظور اداره هرچه بیشتر شهر، شناسایی کامل نقاط قوت و ظرفیت های موجود است تا بتوانیم روحیه مشارکت را در مدیریت شهری بالا ببریم؛ این امر موجب می شود علاوه بر تولید ثروت و بهبود مدیریت در شهر، انرژی و زحمات مدیران شهری به نحو چشمگیری افزایش یابد.

رباطی تامین امکانات رفاهی و خدماتی برای شهروندان را از دیگر دغدغه های مدیریت شهری تهران عنوان کرد: ایجاد محیط تفرجگاهی برای شهروندان منطقه۲۱ با توجه به پتانسیل پروژه های مشارکتی مانند شهربازی، بوستان نرگس و رود-دره وردآورد، ظرفیت مناسبی است تا علاوه بر تامین امکانات رفاهی شهروندان، “امید، مشارکت و شکوفایی” را در این نقطه از شهر تهران تقویت کند

ایجاد احساس تعلق بین همکاران موجب کاهش فساد اداری می شود

معاون هماهنگی و امور مناطق شهردار تهران از پرسنل شهرداری تهران به عنوان یک سرمایه یاد کرد و گفت: همکاران شهرداری تهران به عنوان سرمایه اصلی این نهاد محسوب می شوند و در نوک پیکان خدمت رسانی به شهروندان قرار دارند.

وی افزود: یکی دیگر از کارهایی که مدیران شهری ملزم به انجام آن هستند، ایجاد احساس تعلق، انگیزه و روحیه همدلی در بین همکاران است که هر قدر این ارتباط عاطفی بین مدیران شهری با همکاران و همکاران با شهروندان بیشتر باشد، فساد اداری نیز کاهش می یابد.

وی استفاده از مدیران توانمند، مجرب و کارآمد در افزایش بهره وری را بسیار تاثیر گذار دانست و افزود: خوشبختانه در دوره جدید مدیریت شهری، همواره از افراد کارآمد، توانمند و با تجربه گزینش شده و به ویژه در بخش بانوان نیز پست های کلیدی استفاده شده است که این اقدام شهردار محترم تهران می تواند در خدمات رسانی مطلوب به شهروندان کلانشهر تهران نقش موثری ایفا کند.

عملکرد مطلوب شهرداری منطقه۲۱ در برفروبی

حسن رباطی در ادامه به عملکرد قابل قبول مدیریت شهری منطقه۲۱ در بارش بی سابقه برف اخیر به خصوص در غرب تهران که میزان بارش بیشتر از سایر نقاط شهر تهران اشاره کرد و گفت: با اینکه میزان بارش برف در ۱۰سال اخیر بی سابقه بود اما شهرداری تهران به خصوص منطقه۲۱ که دروازه ورودی غربی پایتخت است به مانند سایر مناطق عملکرد خوبی داشت و تمام ۵۷۰کیلومتر شبکه بزرگراهی پایتخت برای عبور و مرور شهروندان و مسافرین باز بود.

رحمانی: تهیه اطلس سرمایه گذاری در منطقه۲۱

در این جلسه همچنین رحمانی شهردار منطقه۲۱ ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) پس از  ارائه گزارش کاری حوزه های مختلف مدیریت شهری، از اطلس سرمایه گذاری در این منطقه رونمایی کرد.

 رحمانی شهردار منطقه۲۱ در جلسه نظارت ستادی با اشاره به اهم فعالیت های مشارکتی در این منطقه گفت: منطقه ۲۱ با توجه به قرار گرفتن در همجواری صنعت و سکونت پتانسیل زیادی برای ایجاد تعامل دوسویه بین صنعت و سکونت دارد، به همین دلیل فرصت های سرمایه گذاری در این منطقه نیز با مشارکت سرمایه گذاران محقق شده و ۲۰پروژه با قابلیت واگذاری به بخش خصوصی وجود دارد.

شهردار منطقه۲۱ با تاکید بر ضرورت مشارکت و جذب سرمایه در پروژه های شهری منطقه۲۱ افزود: به منظور کاهش هرچه بیشتر هزینه ها مدیریت شهری منطقه۲۱ مشارکت بخش خصوصی و ایجاد پروژه های ساختمانی در این منطقه توانسته با جذب سرمایه، پروژه های بزرگ گذرگاهی خود را نیز از طریق سرمایه گذار بخش خصوصی نسبت به توسعه پروژه ها اقدام کند.

وی افزود: به عنوان مثال پروژه تقاطع غیر همسطح دوگاز با مشارکت بخش خصوصی کلید خورد و به یاری خداوند متعال در سال۹۷ افتتاح می شود. همچنین در صدد هستیم تا امور اجرایی پل های عابر پیاده مکانیزه را نیز با مشارکت کارخانجات صنعتی سطح منطقه۲۱ به انجام برسانیم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *