به مناسبت روز جهانی قدس

بیانیه جنبش مقاومت اسلامی «حماس»

جنبش حماس با صدور بیانیه‌ای ضمن قدردانی از ایران به دلیل نام‌گذاری آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان روز قدس، اعلام کرد، «سلاح و وحدت» تنها مسیر برای آزادسازی فلسطین و مقدسات آن است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر،جنبش مقاومت اسلامی حماس به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه‌ای صادر کرد.

بر اساس این گزارش، در این بیانیه آمده است: روز جهانی قدس فرصتی برای وحدت امت اسلامی و یادآوری نقش آن در قبال مسأله فلسطین است.

این جنبش فلسطینی در ادامه کشورهای عربی و اسلامی را به تلاش در راستای آزادسازی فلسطین و رفع ظلم از اهالی فلسطین فرا خواند و این موضوع را وظیفه‌ای مقدس به گردن آنها دانست.

حماس در ادامه اقدام ایران در معرفی آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس را ستود و افزود، این موضوع میزان توجه امت اسلام، سران و ملت آن به مسأله فلسطین و قدس و ادامه این مسیر تا آزادسازی را می‌رساند.

این جنبش فلسطینی تأکید کرد که «سلاح و وحدت» تنها مسیر برای آزادسازی فلسطین و مقدسات آن است.

در ادامه این بیانیه آمده است: مسأله فلسطین و مقاومت قهرمانانه آن امروز مورد دشمنی و توطئه بی‌سابقه از چندین طرف قرار گرفته است.

حماس گفته است: عده‌ای برای عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی هروله می‌کنند و این در حالی است که غزه محاصره و کرانه باختری اشغال شده و بندهای معامله قرن در حال اجرایی شدن است.

در پایان این بیانیه از تمام امت عربی و اسلامی درخواست شده از مقاومت فلسطین با تمام ابزارهای ممکن حمایت کنند و در مقابل طرح‌های آمریکایی و صهیونیستی بایستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *