خنجر از پشت تولید کنندگان در شرایط نامناسب کشور

“غیر تراریخته ” تقلبی روی برخی محصولات غذایی

تولید کنندگان ملزم به درج عبارت “تراریخته یا تغییر ژنتیکی یافته” بر روی محصولات در بخش ترکیبات هستند و درج عبارت و علامات دیگر مستلزم کسب مجوز از شورای ملی ایمنی زیستی است

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: برخی شرکت های صنایع غذایی در اقدامی نابجا، واژه “غیر تراریخته ” را بر روی برچسب محصولات غذایی خود درج کرده اند.

دکتر امام بخش قائدی افزود: این امر موجب بروز نگرانی، تنش و تشویش افکار عمومی و گمراهی مصرف کنندگان می شود و زمینه رقابت ناسالم را ایجاد می کند که عملا مشکلاتی را متوجه شرکت هایی می کند که به قوانین کشور متعهد بوده و اصول برچسب گزاری را رعایت می کنند.

وی با بیان اینکه درج عبارت “غیر تراریخته” بروی برچسب محصولات تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد خواهد شد، اظهارکرد: تولید کنندگان ملزم به درج عبارت “تراریخته یا تغییر ژنتیکی یافته” بر روی محصولات در بخش ترکیبات هستند و درج عبارت و علامات دیگر مستلزم کسب مجوز از شورای ملی ایمنی زیستی است که تاکنون این شورا مجوزی جهت درج عبارت “غیر تراریخته” بر روی برچسب محصولات غذایی صادر نکرده است.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: هر گونه تبلیغ در خصوص عدم تراریختگی این گونه محصولات نیز غیر قانونی است.

انتهای پیام / احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *