رییس دادگاه عمومی بخش صفادشت:

تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی با ثبت نام در سامانه ثنا

رئیس دادگاه بخش صفادشت از مردم خواست با عضویت در سامانه ثنا از نتیجه پرونده های قضائی خود بدون مراجعه به دادگاه مطلع شوند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی امام جمعه صفادشت،رییس دادگاه عمومی بخش صفادشت در خطبه های نماز جمعه صفادشت با بیان اینکه وظیفه دستگاه قضایی اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم و اصلاح مجرمین می باشد گفت : وظیفه پیشگیری از وقوع جرم تنها اختصاص به دستگاه قضایی ندارد و مشارکت فعال تمامی دستگاه‌های متولی را می‌طلبد.

اسفندیار رنجبر با اهمیت نقش قضاوت در جامعه گفت: انتظار دستگاه قضائی از مردم این است در هنگام صدور حکم برخورد شایسته داشته و در برابر رای قاضی تسلیم شوند .
رییس دادگاه عمومی بخش صفادشت اظهار داشت : در بدو تاسیس و راه اندازی دادگاه بخش صفادشت تصور این بود که ۷ درصد جرائم شهرستان ملارد مربوط به صفادشت و مابقی در ملارد می باشد، ولی هم اکنون با گذشت یک سال از تاسیس دادگاه مستقل در بخش شاهد ۸۵۶۸ پرونده که ۶۲۶۴ فقره مختومه و ۲۴۰۰ پرونده مفتوحی هستیم.
رنجبر با تاکید بر اینکه اعتیاد یکی از دلایل اصلی ارتکاب جرم است گفت : ۷۰ درصد پرونده های ورودی به دادگاه بخش صفادشت کیفری و مربوط به افراد معتادی هستند که سرقت انجام میدهند.
رییس دادگاه عمومی بخش صفادشت با اشاره به ارجاع پرونده های متعدد مرکز اخوان به دادگاه صفادشت گفت: مرکز نگهداری اخوان در صفادشت که بیش از ۸۶۰۰ نفر معتاد متجاهر را در خود جای داده است و به تبع آن رسیدگی به پروند های متهمان وقت زیادی از دادگاه را به خود اختصاص میدهد .
رییس دادگاه عمومی بخش صفادشت ضمن تقدیر از کارکنان خدوم دادگاه به عنوان سنگربانان عدالت و شوراهای حل اختلاف نیروی انتظامی را بازوان اجرایی دستگاه قضایی خواند و گفت : عدم اجرای دستورات قضائی باعث تشدید حکم خواهد شد .
رئیس دادگاه بخش صفادشت در پایان با تاکید بر لزوم ثبت نام در سامانه ثنا از مردم خواست با عضویت در این سامانه از نتیجه پرونده های قضائی خود بدون مراجعه به دادگاه مطلع شوند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *