تشکیل جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذائی شهرستان ملارد

دو موضوع برخورد قاطع و بازدارنده با افراد سودجو و جلوگیری از تکرار تخلفات آنها که با بی اعتنائی به اخطاریه ها و فک پلمپ ، سلامت شهروندان را به مخاطره می اندازند و همچنین ساماندهی و رفع آلایندگی ماشین های حمل زباله عبوری از سطح شهرستان ملارد از موضوعاتی بود که مورد تاکید مجدد قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتدارملارد،در جلسه کارگروه تخصصی سلامت و امنیت غذائی شهرستان ملارد که به ریاست حسین توکلی سرپرست فرمانداری شهرستان ملارد و با حضور سایر اعضا در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد مصوبات جلسه قبل قرائت و اقدامات و پیگیری های صورت گرفته توسط هر کدام از اعضا ء در خصوص این مصوبات توضیح داده شد.

دو موضوع برخورد قاطع و بازدارنده با افراد سودجو و جلوگیری از تکرار تخلفات آنها که با بی اعتنائی به اخطاریه ها و فک پلمپ ، سلامت شهروندان را به مخاطره می اندازند و همچنین ساماندهی و رفع آلایندگی ماشین های حمل زباله عبوری از سطح شهرستان ملارد از موضوعاتی بود که مورد تاکید مجدد قرار گرفت. ارائه آموزش های لازم  از طریق خانواده ها و مدارس در خصوص دیابت و راههای جلوگیری از ابتلاء به این بیماری بعلاوه تشدید نظارت و سرکشی مستمر به مرغداریها با هدف پیشگیری از ابتلاء به آنفلونزا و خسارت های ناشی از آن توسط ادارات دامپزشکی ، جهاد کشاورزی و شبکه بهداشت و درمان از دیگر مباحث مطروحه در این جلسه بود. حسین توکلی سرپرست فرمانداری شهرستان ملارد در سخنانی اهمیت و حساسیت مباحث و موضوعات این کارگروه را خاطر نشان کرده و تاخیر در بعضی پیگیری ها را جبران ناپذیر و غیر قابل اغماض عنوان کرد . وی در ادامه به تشریح و تبیین طرح ” جامع ایمن ” پرداخته و گفت در این طرح شرایط و الزامات داشتن یک جامعه ایمن در حوزه های مختلف تعریف و مشخص گردیده که انتظار می رود دستگاههای متولی ، مطالعه و اجرای این طرح در سطح شهرستان ملارد را ارزیابی نمایند.
به گفته توکلی کجانی ایمن سازی کانال انتقال آب کشاورزی موسوم به کانال fc۵ یکی از موضوعات باقیمانده در حوزه سلامت افراد در این شهرستان بود که طی جلسه ای با حضور مدیرکل دفتر فنی استانداری ، سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ، امور آب منطقه ای تهران ، دادستان عمومی و انقلاب ملارد و شهرداران ملارد و فردیس تعیین تکلیف گردید . در این جلسه ادارات جهاد کشاورزی ، شهرداری ملارد و امور آب منطقه ای ایمن سازی این کانال به صورت مشترک عهده دار شدند .
انتهای پیام /م.احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *