نماینده مقام معظم رهبری در عراق:

تفسیر المیزان حرکتی جدید و عمیق در تفاسیر شیعه است

قم – نماینده مقام معظم رهبری در عراق گفت: تفسیر المیزان حرکتی جدید و عمیق در تفاسیر شیعه و محصول اخلاص و زحمات فراوان علامه طباطبایی است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدارملاردبه نقل از خبرگزاری مهر،آیت الله سید مجتبی حسینی، عصر چهارشنبه در بازدید از دارالقرآن علامه طباطبایی، اظهار داشت: حضور در بیت شریف علامه طباطبایی برای بنده مایه خرسندی است جایی که ایشان توفیق نوشتن تفسیر المیزان را به لطف خدا پیدا کردند.

وی ادامه داد: در طول تاریخ تشیع بیش از دو هزار تفسیر نوشته شده است ولی برخی از آن‌ها مانند مجمع البیان مرحوم طبرسی انعطافی در عالم تفسیر است.

نماینده مقام معظم رهبری در عراق با بیان اینکه علامه طباطبایی در این تفسیر به ذکر اقوال مختلف پرداخته و در عین حال نظرات جالب توجه خود را هم فرموده است، ادامه داد: جایگاه این تفسیر آنقدر والاست که هر کسی در دوره جدید می‌خواهد تفسیر بنویسد ناچار باید به آن مراجعه کند.

وی تفسیر المیزان را حرکتی جدید در تشیع عنوان کرد که باعث تعمیق برداشت از قرآن به عنوان کتاب آسمانی و منبع دینی ما شده است.

آیت الله حسینی اظهار داشت: آنچه سبب شده تا این تفسیر چنین جایگاهی داشته باشد ناشی از اخلاص و سختکوشی و زحماتی است که علامه طباطبایی متحمل شده است.

وی اضافه کرد: علامه طباطبایی علاوه بر نوشتن این تفسیر زحمات زیادی نیز در تربیت شاگردان کشیدند به گونه‌ای که بسیاری بزرگان و مفسران امروز حوزه از شاگردان ایشان هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *