آیت‌الله‌ مکارم شیرازی در پیامی به نشست مبارزه با تکفیر؛

تفکر تکفیری بر خلاف تمام ضروریات اسلام است

آیت الله مکارم شیرازی در پیامی که به نشست مبارزه با تکفیر ارسال کرد گفت: وظیفه علما و دانشمندان امت اسلام است تا با افشاگری و روشنگری ثابت کنند که تفکر تکفیری بر خلاف تمام ضروریات اسلام است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر / : آیت‌الله مکارم شیرازی با ارسال پیامی به نشست «هم اندیشی برای مبارزه با افراطی‌گری» در کابل گفت: بحمدالله سیطره گروه‌های تکفیری از نظر نظامی در بیشتر کشورهای اسلامی نابود شده است و امیدواری وجود دارد که ترورهای کور این گروه‌ها در افغانستان نیز به زودی پایان یابد.

در ادامه این پیام آمده است: تفکر تکفیری با از میان رفتن داعش ریشه‌کن نمی‌شود و گروه‌های تکفیری ممکن است با فریب گروهی دیگر باز ابراز وجود کنند.

وی تصریح کرد: این وظیفه علما و دانشمندان امت اسلام است تا با افشاگری و روشنگری ثابت کنند که تفکر تکفیری بر خلاف تمام ضروریات اسلام است.

آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: افراط‌گرایان امروزی، ادامه دهنده خوارج نهروان هستند و مانند آن‌ها با کافر شمردن گروه‌های غیر از خودشان خون مسلمانان بی‌گناه و حتی زن و فرزند آن‌ها را وحشیانه می‌ریزند و جان و مال و ناموس آن‌ها را حلال می‌دانند.

وی افزود: ریشه افکار تکفیری باید از طریق منطق، دلیل و استدلال‌هایی از کتاب و سنت رسول‌الله (ص) سوزانده شود.

در ادامه این پیام آمده است: براساس کتاب و سنت، اسلام دین رحمت و محبت است و حتی در آیات قرآن نیز بر محبت با غیر مسلمانان نیز تاکید شده و مبارزه تنها با کسانی است که با شما سر جنگ دارند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *