شاهقلیان:

تقویت باورهای دینی مردم سدی محکم در برابر آسیب‌های اجتماعی است

مجتبی شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ملارد دردومین جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان ملارد با اشاره به کاهش نرخ ازدواج و افزایش طلاق در سالهای اخیر در کشور گفت تقویت باورهای دینی مردم سدی محکم در برابر آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد،مجتبی شاهقلیان معاون سیاسی انتظامی فرمانداری شهرستان ملارد دردومین جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان ملارد با اشاره به کاهش نرخ ازدواج و افزایش طلاق در سالهای اخیر در کشور گفت تقویت باورهای دینی مردم سدی محکم در برابر آسیب‌های اجتماعی است.

وی مسئولیت پذیری، ایجاد نشاط و امید در جامع را از راهکارهای مهم تحکیم بنیان خانواده ها دانست و افزود بسیاری از مشکلات کنونی جامع و آسیب های اجتماعی به دلیل بی تفاوتی ما نسبت به اتفاقات در حال رخداد جامعه است. معاون سیاسی انتظامی فرمانداری ملارد،  کاهش نرخ طلاق را اولین اولویت دولت در برنامه ششم توسعه در مقابله با آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد. وی بر تقویت جایگاه مشاوره در سطح شهرستان تاکید داشته و تصریح کرد بسیاری از فروپاشی و طلاق هایی که به بهانه های واهی در حال رخداد است را می توان با چندین جلسه مشاوره جلو گیری کرد.
معاون فرماندار ملارد در سخنانی، داشتن ایده و طرح برای توانمندسازی زنان  این شهرستان را از اولویت های کاری این کارگروه بر شمرد و بر ارائه راهکارهای عملیاتی با استفاده از ظرفیت های موجود شهرستان در حوزه تقویت و توانمندسازی زنان تاکید کرد. وی با انتقاد از عملکرد کاری حوزه بانوان ادارات شهرستان گفت این که در این جلسه وقت گذاشته می شود و موضوع به تصویب همگان می رسد، متاسفانه به دلیل عدم پیگیری بازخوردی دیده نمی شود.
در ادامه این جلسه ضمن پیگیری مصوبات جلسه قبل، نماینده بانوان روستاهای قشلاق و اسفند آباد بخش مرکزی این شهرستان گزارشی از برنامه های و طرح های خودرا برای توانمندسازی زنان روستائی بیان نمودند.
در ادامه نمایندگان بانوان در ادارات و سازمان های این شهرستان نظرات و دیدگاه های خودرا برای توانمندسازی زنان این شهرستان بیان نموده و خواستار حمایت بیشتر مسئولان شهرستان در این زمینه شدند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *