تکمیل طرح پیگیری حقوق‌های نجومی در صندوق ذخیره فرهنگیان

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: از جمله اقدامات مجلس در مورد پیگیری پرونده حقوق‌های نجومی و فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان تصویب طرح یک فوریتی با ۱۰ تا ۱۲ ماده کامل‌تر نسبت به طرح قبلی بوده که در دستور کار کمیسیون تلفیق قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، حجت‌الاسلام احمد سالک یکی از عوامل گسترش فساد و غارت بیت‌المال را عدم نظارت دقیق دستگاه‌های ذی ربط در مسائل مربوطه دانست و اظهار کرد: نخستین عامل در قضیه حقوق‌های نجومی و فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان ضعف نظارتی است.

وی در ادامه دومین عامل این قضایا را ضعف قانونی برشمرد و افزود: در موضوع فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان، حقوق‌های نجومی و سایر فسادهای به این شکل افراد از زوایای مختلف از قانون فرار می‌کنند و به چپاول بیت‌المال می‌پردازند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در مورد وظیفه دستگاه‌های نظارتی در راستای عدم وقوع چنین فسادهایی اذعان کرد: این دستگاه‌ها با توجه به شرایط پیش آمده باید سیستمی را حاکم کنند که افراد تحت نظر باشند و نتوانند چنین سوءاستفاده‌هایی بر خلاف قانون انجام دهند.

سالک از جمله اقدامات مجلس شورای اسلامی در مورد پیگیری پرونده حقوق‌های نجومی و فساد در صندوق ذخیره فرهنگیان را تصویب طرح یک فوریتی برشمرد و بیان کرد: روز سه‌شنبه طرح یک فوریتی در مجلس با ۱۰ تا ۱۲ ماده کامل‌تر نسبت به طرح قبلی تصویب شد و در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح تعیین مسائل حقوقی و برخورد با افراد و تمام ضوابط در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: این طرح پس از بررسی و تکمیل در کمیسیون تخصصی برای رأی‌گیری به صحن علنی مجلس می‌آید و در صورت رأی آوردن در دستور کار قرار می‌گیرد.منبع: فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *