عیار طلای ورزش ایران «۲۰» شد

تیم ملی والیبال ایران قهرمان آسیا شد

ملی‌پوشان والیبال ایران با شکست دوباره کره‌جنوبی در فینالِ بازی‌های آسیایی دومین طلای خود در این بازی‌ها را کسب کردند. این بیستمین مدال طلای کاروان ورزش ایران بود.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر،

تیم ملی والیبال ایران امروز شنبه در سومین حضور متوالی خود در فینال بازی‌های آسیایی مقابل کره جنوبی صف آرایی کرد و  موفق شد با نتیجه ۳ بر صفر پیروز و دومین طلای خود در تاریخ بازی‌های آسیایی را کسب کند.

ملی پوشان در مرحله گروهی بازی‌ها با غلبه بر تیم‌های پاکستان و مغولستان راهی دور بعد و با شکست تیم چین راهی نیمه نهایی شدند، شاگردان ایگور در نیمه نهایی قطر را شکست دادند تا حریف کره جنوبی در فینال شوند. ملی پوشان بدون از دست دادن حتی یک ست راهی فینال شده بودند و در فینال نیز ستی را از دست ندادند تا تیم ملی والیبال ایران مقتدرانه قهرمان هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی شود.

* نتایج ست شماری:

ست نخست: ۲۵ بر ۱۷ به سود ایران
ست دوم: ۲۵ بر ۲۲ به سود ایران
ست سوم: ۲۵ بر ۲۱ به سود ایران

تیم ملی والیبال ایران در دوره گذشته بازی‌های آسیایی با شکست کره جنوبی در خانه موفق به کسبِ نخستین طلای تاریخ والیبال ایران در این بازی‌ها شد و این بار شاگردان ایگور کولاکوویچ موفق شدند یک بار دیگر با شکست کره دومین طلای والبیال در تاریخ بازی‌های آسیایی را کسب کنند. تا آخرین طلای کاروان ایران به شاگردان ایگور برسد.

مدال آوران ایران در هجدهمین دوره بازیهای آسیایی:

طلا:
۱ – حسن یزدانی – کشتی آزاد
۲ – علیرضا کریمی – کشتی آزاد
۳ – پرویز هادی – کشتی آزاد
۴ – سعید رجبی- تکواندو
۵ – میرهاشم حسینی- تکواندو
۶ – محمد علی گرایی – کشتی فرنگی
۷ – حسین نوری- کشتی فرنگی
​۸ – عرفان آهنگریان – ووشو
۹ – محسن محمدسیفی – ووشو
​۱۰- رضا علیپور – سنگ‌نوردی
​۱۱- تیم کبدی بانوان
۱۲- تیم ملی کبدی مردان
​۱۳ – سهراب مرادی – وزنه برداری
​۱۴ – سجاد گنج زاده – کاراته
​۱۵ – بهمن عسگری – کاراته
۱۶  – بهداد سلیمی – وزنه برداری
۱۷- حسین کیهانی – دوومیدانی
۱۸- الیاس علی اکبری – کوراش
​۱۹- احسان حدادی – دوومیدانی
​۲۰- تیم ملی والیبال

نقره:
۱ – مرجان سلحشوری – پومسه تکواندو
۲ – کوروش بختیار – پومسه تکواندو
۳ – زهرا کیانی – ووشو
۴ – الهه منصوریان – ووشو
۵ – شهربانو منصوریان – ووشو
۶ – فرود ظفری – ووشو
۷ – تیم روئینگ چهار نفره زنان
​۸- امیر محمد بخشی – تکواندو
۹- تیم شمشیربازی اسلحه سابر مردان
۱۰- نازنین ملایی- قایقرانی روئینگ
۱۱- تیم دو نفره روئینگ
​۱۲- طراوت خاکسار – کاراته
۱۳ – امیر مهدیزاده – کاراته
۱۴- رزیتا علیپور – کاراته
​۱۵ – سعید علی حسینی – وزنه برداری
۱۶- جعفر پهلوانی – کوراش
۱۷- هدیه کاظمی – کایاک ۵۰۰ متر
​۱۸ – سعید ملایی – جودو
۱۹ – امیر مرادی – دوومیدانی
​۲۰- تیم ملی بسکتبال

برنز:
۱ – رضا اطری – کشتی آزاد
۲ – فرزان عاشور زاده – تکواندو
۳ – علی پاکدامن – شمشیربازی
۴ – محمد رضا گرایی- کشتی فرنگی
۵ – مهرداد مردانی – کشتی فرنگی
۶ – مه‌لقا جام بزرگ – تیراندازی
۷ – تیم روئینگ دو نفره بانوان – قایقرانی
​۸- ناهید کیانی – تکواندو
​۹ – حمیده عباسعلی – کاراته
۱۰ –  تهمینه کربلایی صادقی – پنجاک سیلات
۱۱- سید علی هاشمی – وزنه برداری
۱۲- تیم بسکتبال سه در سه مردان
۱۳ – پگاه زنگنه – کاراته
​۱۴ – تیم میکس کامپوند
۱۵- ذبیح الله پورشیب کاراته
۱۶- قنبرعلی قنبری – کوراش
۱۷- امید تیزتک- کوراش
۱۸- کایاک ۴ نفره مردان
۱۹- محمد نبی رضایی – کانوی تک نفره
​۲۰- محمد محمدی بریمانلو – جودو
​۲۱ – نوشاد عالمیان – تنیس روی میز
۲۲ – تیم ملی واترپلو

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *