جلسه ستاد بازآفرینی شهر ملارد

در این جلسه در خصوص طرح های ارائه شده توسط مشاوران و نحوه جذب اعتبارات و تسهیلات برای احیای بافت های فرسوده شهر ملارد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد،جلسه ستاد بازآفرینی بافت های بافت های ناکارآمد شهر ملارد به ریاست توکلی کجانی فرماندار شهرستان ملارد و با حضور محمدزاده مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران، شهردار و رئیس شورای شهر ملارد و جمعی از روسای دستگاه های اجرایی در محل سالن اجتماعات مصلی تهران برگزار شد.

 

 در این جلسه در خصوص طرح های ارائه شده توسط مشاوران و نحوه جذب اعتبارات و تسهیلات برای احیای بافت های فرسوده شهر ملارد بحث و تبادل نظر صورت گرفت.
توکلی کجانی فرماندار شهرستان ملارد در این جلسه پس ازاستماع نقطه نظرات حاضرین و در جمع بندی جلسه فوق بافت های نا کار آمد شهری و ضرورت باز آفرینی آنها را یکی از اولویت های شهر سازی نوین دانست که هدف اصلی آن ایجاد پایداری و کیفیت بخشیدن به بافت هایی است که شهروندان احساس امنیت کرده و بتوانند به راحتی در آن زندگی کنند. فرماندار ملارد افزود در بیشتر شهرهای کشور طرح هایی در قالب باز آفرینی شهری انجام می شود واین امر مهم در شهرستان ملارد نیز با محوریت مدیریت شهری در حال پیگیری و فعالیت است. وی در ادامه با اشاره به وجود بیش از ۲۴۰ هکتار بافت ناکار آمد در محدوده شهری ملارد اظهارداشت متاسفانه ساختار شهری ملارد در سالهای گذشته بدون در نظر گرفتن اصول شهرسازی و زیر ساخت های مناسب  و مورد نیاز شکل گرفته است. که ضرورت بازآفرینی در آن را دو چندان می کند. توکلی کجانی تصریح کرد بر همین اساس جلسات متعددی برای احیای بافت های فرسوده شهرستان ملارد برگزار گردید و تصمیمات خوبی با حضور مشاوران و طراحان صورت گرفته است. فرماندار ملاردگفت: طراحی های اولیه برای چندین محله شهر ملارد که دارای اولویت می باشند تهیه شده که پس از جذب اعتبارات لازم، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *