جلسه ستاد مدیریت بحران شهر صفادشت با حضور مدیران مدارس برگزار گردید.

جلسه ستاد مدیریت بحران شهر صفادشت با مدیران مدارس

جلسه ستاد مدیریت بحران شهر صفادشت با حضور مدیران مدارس برگزار گردید.+تصویر

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از عمومی شهرداری صفادشت/ :جلسه ستاد مدیریت بحران شهر صفادشت با حضور مدیران مدارس برگزار گردید.

در این جلسه شهردار صفادشت بر لزوم همکاری مدارس در صورت بروز  حادثه تاکید کرد. محمدعلی کریمی در خصوص ساختمان های موجود در شهر صفادشت گفت: بیش از ۳۰ درصد ساختمان های صفادشت جزو بافت فرسوده هستند و در برابر زلزله ۵ ریشتری با زمان بالاتر  از نمونه ۲۹ آذر ماه (مثلا ۱۵ ثانیه) توان مقاومت ندارد و قطعا خراب می شود. حدود ۴۰ درصد بین ۲۰ تا ۳۰ سال عمر دارند و مقاوم نیستند. ۳۰ درصد ساخت جدید و مقاوم هستند. اگر مهندسان ناظر صداقت و دقت کافی را رعایت کرده باشند این ساختمان ها در برابر زلزله مقاوم هستند.
وی افزود: مساجد ما غیر از یکی دو مورد تازه ساخت امام صادق(ع) حصارطهماسب و امام سجاد(ع) و یکی دو حسینیه فرسوده هستند. مدارس وضع بهتری دارند به غیر از چند مدرسه که البته مقاوم سازی شده اند ولی بهرحال چندان قابل اعتماد نیستند. اسکان در محوطه مدارس انجام می شود و نه در ساختمان مدرسه. به این دلیل که مردم بتوانند در صورت بروز حادثه در محلی که دارای روشنایی مناسب، سرویس بهداشتی و آب آشامیدنی است حضور داشته باشند. این مکان بهتر از این است که برویم برای اسکان زمین مسطح کنیم.
شهردار صفادشت عنوان نمود: باید آمادگی داشته باشیم و زمان را از دست ندهیم. اگر شهر را مقاوم کنیم قطعا مشکلی پیش نمی آید.
کریمی هم چنین در خصوص روستاهای حریم بیان داشت: پیگیری برای مقاوم سازی روستاها توسط دهیاری ها انجام می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *