جنگ در سوریه به اسم دموکراسی‌خواهی دنبال می‌شود

«بسام ابوعبدالله» مشاور وزیر اطلاع‌رسانی و مدیر مرکز بررسی‌های استراتژیک دمشق گفت: آنچه در سوریه به دنبال آن هستند، اصلاحات نیست بلکه یک جنگ حقیقی است که به اسم دمکراسی‌خواهی دنبال می‌شود. اینکه گفته می‌شود آمریکا به دنبال آوردن دموکراسی به سوریه است، دروغی بیش نیست.

«بسام ابوعبدالله» مشاور وزیر اطلاع‌رسانی و مدیر مرکز بررسی‌های استراتژیک دمشق گفت: آنچه در سوریه به دنبال آن هستند، اصلاحات نیست بلکه یک جنگ حقیقی است که به اسم دمکراسی‌خواهی دنبال می‌شود. اینکه گفته می‌شود آمریکا به دنبال آوردن دموکراسی به سوریه است، دروغی بیش نیست.
اقتدارملارد: جنگ در سوریه به اسم دمکراسی‌خواهی دنبال می‌شود/ سوریه به اصلاحات نیاز دارد اما نه با تخریب و جنگ
به گزارش اقتدارملار به نقل از فارس ،«بسام ابو عبدالله» مشاور وزیر اطلاع رسانی و مدیر مرکز بررسی‌های استراتژیک دمشق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل ، در خصوص تحولات سوریه و اوضاع میدانی و سیاسی این کشور به موضوعاتی اشاره که مشروح آن از نظر خوانندگان می‌گذرد.

وی با اشاره به اینکه شاهد گمراه‌سازی رسانه‌ای در سوریه هستیم که علیه این کشور به راه انداخته‌اند، یادآور شد: برخی نظام سوریه را یک نظام سرکوبگر معرفی می‌کنند و برخی دیگر می‌گویند اسد یک دیکتاتور است که ملت را سرکوب می‌کند که این‌ها درست نیست. برخی نیز در راستای اهداف و رویکردهای سیاسی خود نظام سوریه را حکومتی شیطانی می‌نامند.

مدیر مرکز بررسی‌‌های استراتژیک دمشق با بیان اینکه ما جزو معارضانی هستیم که بیشترین انتقادات را در محیط داخلی از حکومت سوریه داریم، گفت: اما سوال این است که آنچه مطلوب سوریه است اصلاحات است یا تغییر؟

ابوعبدالله اضافه کرد: آنچه در سوریه به دنبال آن هستند، اصلاحات نیست بلکه یک جنگ حقیقی است که به اسم دموکراسی‌خواهی دنبال می‌شود. این منطقی نیست که کشوری به نام اصلاحات نابود شود.

وی با اشاره به حجم خسارات وارد شده به سوریه از جمله تخریب زیربناهای این کشور نظیر بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و سایر مراکز که بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار اعلام شده، افزود: همه این کشتارها و تخریب‌ها از جمله کشتار فرماندهان ارتش و روحانیون حساب شده است. ما نمی‌خواهیم این جنگ را طائفی یا فرقه‌ای بنامیم چرا که عمق آن بسیار بیشتر از این حرف‌هاست.

مدیر مرکز بررسی‌‌های استراتژیک دمشق با ذکر این نکته که برخی وانمود می‌کنند که جنگ و درگیری بر سر اسد است، خاطرنشان کرد: اما بشار نماد جریان مقاومت می‌باشد و جنگ کنونی محور مقاومت را هدف گرفته و اینکه گفته می‌شود آمریکا به دنبال آوردن دموکراسی به سوریه است، دروغی بیش نیست.

ابو عبدالله با بیان اینکه بسیاری در سوریه اطلاع دارند که قانون اساسی تعدیل شده و موضوع تعدد و تکثرگرایی حزبی، آزادی رسانه‌ها در آن مطرح شده و قانون انتخابات را تعدیل کرده است، یادآور شد: با وجود همه این قوانین شاهد بودیم که تحولات به سمت شدت بیشتر پیش می‌رفت. در قانون اساسی جدید کابینه صلاحیت‌ها و اختیارات زیادی کسب کرده که از بسیاری دولت‌های کشورهای منطقه بیشتر است.

وی در خصوص معارضان سوریه نیز گفت که آنها به علت ارتباطشان با کشورهای خارجی رسوا شده‌اند. آنها با قطر، عربستان، ترکیه، فرانسه و آمریکا یا همان معارضه خارجی ارتباط داشته و از آنها سلاح و پول دریافت می‌کنند.

مدیر مرکز بررسی‌‌های استراتژیک دمشق ادامه داد: کسانیکه سلاح به دست گرفته‌اند به دنبال دموکراسی نیستند چرا که دموکراسی با سلاح نمی‌آید، آنها به دنبال جنگ طائفی و مذهبی هستند.

ابوعبدالله با اشاره به اینکه معارض بودن شغل نیست و نباید با این دیدگاه به معارضه نگریست، افزود: معارض بودن از طریق احزاب، سازمان‌ها و نهادها است که مردم با توجه به دیدگاه‌های خود به سمت آنها گرایش می‌یابند. سوریه به اصلاحات نیاز دارد اما نه اصلاحاتی که با تخریب و جنگ همراه باشد.

وی با ذکر این نکته که ملت سوریه خواستار پایان دادن به خونریزی و جنگ هستند، اظهار داشت: اکثریت مردم و ملت از ارتش سوریه حمایت می‌کنند و حتی آن بخشی از ملت که فکر می‌کرد افراد مسلح اوضاع را بهتر می‌کنند به این نتیجه رسیده‌اند که آنها مجرمانی بیش نیستند و از سوی دیگر نظام سوریه آغوش خود را به روی هر گونه اصلاحات باز کرده است.

مدیر مرکز بررسی‌‌های استراتژیک دمشق با بیان اینکه سوریه همواره در کنار مقاومت بوده است، گفت: مشکل سوریه بشار اسد نیست بلکه این است که سوریه را از محور مقاومت خارج کنند و همه تحولات سوریه از این دیدگاه نشأت می‌گیرد.

ابوعبدالله ادامه داد: به دنبال آن هستیم که خائنان و آنانی که زیربنای کشور را نابود کردند را از سوریه بیرون برانیم.

وی با اشاره به محبوبیت بالای بشار اسد در بین ملت سوریه اظهار داشت: در گزارش‌های خارجی هم ۶۰ تا ۷۰ درصد مردم خواستار ماندن بشار اسد هستند. وی امروز نقش خود را برای حمایت از مقاومت و مولفه‌‌های ملی سوریه به خوبی ایفا می‌کند.

انتهای پیام/ر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *