جوانان مومن و انقلابی باید مورد حمایت قرارگیرند /برخی در داخل کشور از سگ ها حمایت می کنند اما نسبت به کشتارمسلمان بی تفاوت هستند

امام جمعه ملارد با اشاره به جنایت علیه مسلمانان در میانمار تصریح کرد: مظلومیت و کشتار بی رحمانه مسلمانان میانمار امروز بزرگ ترین درد جامعه اسلامی در دنیا است. نباید از این فاجعه بی تفاوت عبور کرد .

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین حسینی نوری امام جمعه شهر ملارد در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به دیدار فرماندهان و مسئولان قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا با مقام معظم رهبری گفت : رهبر انقلاب در این دیدار فرمودند: در وضعیت کنونی کشور یک نسخه علاج بخش برای مشکلات بکارگیری نیروی انسانی تواناست. بعنی انسانی که متدین و توانمند باشد. از این مدل جوانان در کشور  زیاد داریم .

وی افزود : ایشان فرمودند مسئولان کشور جوانان مومن و انقلابی را جدی بگیرند. اگر واقعا این جوانان مومن، بسیجی و انقلابی ما در دل کار قرار بگیرند و از آن ها حمایت شود خیلی ار گرفتاری ها و مشکلات را نخواهیم داشت . لذا این سفارش مقام معظم رهبری است . امیدواریم مسئولین ما گوش فرا دهند و از این جوانان متعهد و مومنی که در جامعه زیاد داریم استفاده کنند .

حسینی نوری با اشاره به قیام ۱۷ شهریور یاد و خاطره شهدای این روز را گرامی داشت و تشریح کرد: قیام ۱۷ شهریور ماه کمر رژیم طاغوت را شکست. حمایت مردم از امام خمینی(ره) و از انقلاب امام در این روز بود . مردم در این روز به فرمان حضرت امام خمینی(ره)  به خیابان ریختند و مقابل ستم ایستادند . مردم رشید ما در همه صحنه های انقلاب اسلامی نقش افرینی و به وظایف خود عمل کردند .

امام جمعه ملارد با اشاره به جنایت علیه مسلمانان در میانمار تصریح کرد: مظلومیت و کشتار بی رحمانه مسلمانان میانمار امروز بزرگ ترین درد جامعه اسلامی در دنیا است. نباید از این فاجعه بی تفاوت عبور کرد .

وی افزود: مردم مسلمان در میانمار از حقوق اولیه شهروندی خود نیز محروم هستند تا جایی که برای تردد بین دو روستا باید مالیات پرداخت کنند، تحصیل برای مسلمانان در میانمار ممنوع است لذا ۸۰ درصد افراد بی سواد هستند . همچنین حق سفر ندارند و بدون اخذ مجوز حق ازدواج ندارند . مسلمانان در میانمار اجازه ندارند بیش از ۲ فرزند داشته باشند .

حسینین نوری با انتقاد در سکوت در برابر جنایات میانمار اذعان کرد: در هر گوشه ای از ایران اگر قاتلی اعدام شود گروه های حقوق بشر صدایشان در می آید که چرا مردم را اعدام می کنید. از همه جالب تر آنکه عده ای از افراد در داخل کشور در اعتراض به کشتن سگ های مزاحم پلاکارد در دست گرفتند و گفتند ما سگ هستیم . خوب شما سگ هستید که از سگ ها حمایت می کنید اما از مسلمان حمایت نمی کنید . این همه مسلمان کشته می شود اما هیچ کدام از آن ها اعتراضی نمی کند .

وی با اشاره به سکوت معنا دار سازمان های بین امللی و حقوق بشر در برابر فاجعه نسل کشی مسلمانان در میانمار گفت: باید از سازمان های بین المللی، از حقوق بشر و از کشورهای اروپایی سوال کرد این همه ظلم، کشتار و بی عدالتی رخ می دهد، شما کجای دنیا قرار دارید؟ چرا خوابید؟ چرا حتی یک خبر در رسانه های شما در خصوص این جنایات منتشر نمی شود؟

امام جمعه ملارد اظهار کرد: مردم مظلوم مسلمان میانمار را می کشند ، خانه هاشان را آتش می زنند و مردگانشان را می سوزانند و هیچ کس به داد این ها نمی رسد . امریکا و رژیم صهیونیستی همین حالا به ارتش میانمار سلاح می فروشند که مسلمان کشی کنند . این دنیای وحشی گری است که بر علیه مسلمانان بر همه متحد شدند .

وی افزود: اگر در بین مسلمانان وحدت بود هیچ کافری و هیچ دشمن مسلمانی جرات نمی کرد به مسلمانان دست اندازی کند . این از گرفتاری های امروز مسلمانان است . لذا از کشور های اسلامی، سازمان های بین المللی و حقوق بشر و از وزارت امور خارجه خواستاریم که پیگیری جدی و بین المللی برای نجات ملت مظلوم میانمار را در دستور کار خود قرار دهند..

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *