شکست ترامپ نزدیک است

پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا

مورخ و پیشگوی بزرگ تاریخ انتخابات آمریکا پیش بینی کرد که دونالد ترامپ بازنده انتخابات ریاست جمهوری امسال این کشور است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اقتدار ملارد،آلن لیچمن، مورخ بزرگ آمریکایی، شکست دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر را پیش بینی کرد.

این مورخ سرشناس آمریکایی که نزدیک به ۴ دهه است سابقه خوبی در پیش بینی درست نتایج انتخابات ریاست جمهوری این کشور دارد، معتقد است جو بایدن، نامزد دموکرات‌ها پیروز انتخابات سوم نوامبر آمریکاست.

لیچمن از معدود کسانی بود که پیروزی ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶، زمانی که همگان منتظر پیروزی هیلاری کلینتون بودند را پیش بینی کرد. این مورخ سرشناس در دهه‌های اخیر با بررسی جامع مسائل انتخاباتی، مدلی شامل ۱۳ مولفه را ترسیم کرده و با کمک آن بقای حزب حاکم در کاخ سفید را پیش بینی می‌کند. این استاد آمریکایی در ویدئویی که روز چهارشنبه توسط روزنامه نیویورک تایمز منتشر شد، اعلام کرد مولفه‌ها پیش بینی می‌کنند که ترامپ کاخ سفید را از دست خواهد داد.

هیل می‌نویسد لیچمن ادعا می‌کند که از سال ۱۹۸۴ به این سو برنده انتخابات ریاست جمهوری را به طور دقیق پیش بینی کرده است، اما او در انتخابات ۲۰۰۰ پیروزی ال گور، معاون وقت رئیس جمهور را پیشگویی کرد، ولی جورج بوش برنده انتخابات آمریکا شد.

با این حال لیچمن می‌گوید بایدن در ۷ مولفه از ۱۳ مولفه کلیدی مدل او از ترامپ پیشتر است و این به مفهوم پیروزی او در سوم نوامبر است. پیروزی دموکرات‌ها در انتخابات میان دوره‌ای سال ۲۰۱۸، آمار‌های اقتصادی کوتاه و درازمدت، همه گیری ویروس کرونا، ناآرامی‌های اجتماعی ناشی از قتل جورج فلوید از جمله مولفه‌هایی هستند که می‌توانند برگ برنده بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری شکل دهند.

لیچمن همچنین معتقد است رسوایی استیضاح ترامپ در اوایل سال جاری و نداشتن هیچگونه موفقیت بزرگ خارجی و نظامی از عواملی است که بقای ترامپ در کاخ سفید را نشانه رفته است. این استاد آمریکایی البته یادآور شد مسائل ورای این مولفه‌ها از جمله مداخلات عوامل خارجی در انتخابات می‌توانند بر روند و فرجام انتخابات موثر باشند.

انتهای پیام/احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *