حداقل مجازات سران فتنه اعدام است/ برخی مسئولین می گویند آمریکا کدخدا است، این یعنی ذلت پذیری

امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین گفت: برخی می گویند چرا باید سران فتنه در حصر باشند. آیا غیرت مردم می‌گذارد که خائن‌ترین خانان که هیچ رحمی به مردم نکردم جلوی چشم مردم راه بروند؟ بهترین جایی که نظام به آن‌ها ارفاق کرده همین حصر است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی امام‌جمعه و نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در مراسم گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی در شهرستان ملارد با اشاره به فتنه سال ۸۸ در کشور گفت: فتنه سال ۸۸ باعث  شد کد عزت توانمندی، اقتدار و وحدت و ولایت مداری مردم به نمایش گذاشته شود.

وی با اشاره به عواقب فتنه انگیزی تشریح کرد: فتنه در آسیب و زیان و گرفتاری که به را مردم به بار می‌آورد با قتل و کشتار قابل مقایسه نیست، خیلی بدتر است. در فتنه ۸۸ وقتی فتنه رخ داد نوامیس و آبروی مردم به خطر افتاد. هرجا را توانستند حتی مسجاد را به آتش کشیدند و اعتقادات و ارزش‌ها مورد هتک حرمت قرار گرفت. حرمت امام حسین (ع) را نگه نداشتند، حرمت امام (ره) و انقلاب اسلامی را هتک کردند، کل موجودیت نظام و انقلاب به خطر افتاد و خیلی‌ها هم کشته شدند. پس قتل یکی از محصولات فضای فتنه است.

آیت الله عابدینی تصریح کرد: امیرالمونین (ع) در خطبه نهج البلاغه می‌فرماید: فتنه یعنی آنکه حق و باطل باهم قاطی شود. اگر باطل خالص خود را نشان دهد همه از آن پرهیزمی کنند و اگر حق هم کامل نمایان باشد کسی از آن روی بر نمی‌گرداند اما در فتنه حق و باطل با هم در آمیخته می‌شود. لذا راه برون رفت از فتنه را قرآن تقوای الهی معرفی می‌کند.

ژ با اشاره به فتنه دشمنان انقلاب در سال ۸۸ اذعان کرد: همان کسانی  که می‌خواستند ایران را به آتش و آشوب بکشانند امروز بساط این فتنه را به عراق و سوریه بردند. آشوبگران فتنه ۸۸ همانند داعشی ها بودند که در ایران تو دهنی محکمی از ملت ایران خوردند. این لطف خداوند بر مردم و بصیرت مردمی بود که در روز ۹ دی خودش را نشان داد و باعث شکست دشمن شد

.

وی با اشاره به جایگاه الهی ولایت فقیه افزود: چه می‌شود که فردی به نام ولی فقیه با یک کلام زمینه نجات یک ملتی را فراهم می‌کند؟ چه می‌شود که ولی فقیه یک جمله می‌فرماید اگر اسرائیل غلطی بکند ما حیفا و تلاویو را با خاک یکسان می‌کنیم و با همین جمله اسرائیل زمین گیر می‌شود. این نشان می‌دهد که کلام کلام الهی است که بوی اخلاص می‌دهد.

امام جمعه استان قزوین اظهار کرد: زمانی که حضرت امام خمینی (ره) ولایت فقیه را مطرح نمودند این اصل باعث نگرانی دشمنان شد. امام خمینی (ره) ولایت فقیه را تبیین و نشان داد که این اصل رسالت جهانی دارد. امام (ره) فرمودند: ما انقلابمان را به همه جهان صادر می‌کنیم. ایشان فرمودند تا در جهان ظلم هست مبارزه هم هست و تا زمانی که مبارزه هست مانیز هستیم و برای همین است که امروز ما در سوریه حضور داریم.

وی افزود: هرکجا که خطری اسلام را تهدید  کند هستیم. دشمن زمانی که شتاب و اقتدار انقلاب اسلامی را در جهان دید بنای فتنه را گذاشت. لذا آمریکا از فتنه گری سران فتنه بسیار خوشحال بود و یقین داشتند کار نظام تمام است.

آیت الله عابدینی با اشاره به جرم سنگین سران فتنه تشریح کرد: برخی می گویند چرا باید سران فتنه در حصر باشند. من می گویم باشد، حصر نباشند و بیایند بیرون تا ببینید مردم با این‌ها چه می‌کنند. آیا غیرت مردم می‌گذارد که خائن‌ترین خانان که هیچ رحمی به مردم نکردم جلوی چشم مردم راه بروند؟ بهترین جایی که نظام به آن‌ها ارفاق کرده همین حصر است. حداقل مجازات این‌ها اعدام است. ذلیل شدن بدترین بلایی است که سر این افراد آمده است.

و نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با بیان این که قرآن می‌فرماید به ستمگران تکیه نکنید، آتش می‌گیرید تصریح کرد: برخی چهره‌های مسئول ما می گویند که آمریکا کد خداست و باید به آن تکیه کنیم، این یعنی ذلت پذیری. اگر ما آمدیم خشم خود را به مردم نشان دادیم و لبخند، علاقه و محبت را به دشمنان عرضه داشتیم این هم  معنای  ذلت پذیری دارد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *