نماز جمعه این هفته بخش صفادشت برگزار شد

حل مشکلات بخش صفادشت نیازمند همت مضاعف مسولین می باشد

حجت السلام و المسلمین حسینی همدانی : مسولین بخش صفادشت نسبت به مسولین شهر های دیگر تلاش و دغدغه و همدلی بیشتری دارند و نمونه آن را در پروژه هایی که در هفته دولت افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ، نماز جمعه بخش صفادشت شهرستان ملارد به امامت حجت السلام حسینی همدانی در مصلی بزرگ بخش صفادشت برگزار گردید .حسینی همدانی در خطبه  اول نماز جمعه امروز گفت :اگر در زندگی دنیا سپر نداشته باشیم شیطان با تیرهای گناه و معصیت خود به ما حمله ور خواهد شد و همچنین برای آسایش در آخرت تقوا و پرهیزکاری را نفروشیم .

ایشان در ادامه خطبه های خود متذکر شد ؛ از آنجا که بشر موجودی است فراموشکار، ممکن است بر اثر فراموشی و نسیان از برخی از وظایف و بایدها و نبایدها در زندگی کوتاهی نموده و در دام شیطان گرفتار و دچار گمراهی و خطا گردد. لذا هر انسان با ایمانی نه تنها در طول زندگی باید مراقب رفتار و اعمال خود باشد، بلکه باید نسب به اعمال و کردار اطرافیان خود نیز بی ‌تفاوت نبوده و در صورت مواجهه با رفتار خارج از عرف و شرع به آنان متذکر و امر به معروف و نهی از منکر نماید.

امام جمعه بخش صفادشت در خطبه های دوم نماز جمعه گفت

یکی از بهترین راه برون رفت از مشکلات کشور را مقام معظم رهبری اقتصاد مقاومتی دانستند و اگر اقتصاد مقاومتی در کشور محقق بشود وابستگی کشور به اقتصاد نفتی و خام فروشی کاهش پیدا خواهد کد، رشد علمی و دانش تولید کشور، مقابله با تحریمها با تولید کالاهای اساسی و راهبردی و ایجاد ارزش افزوده بالا و مداوم و نیز بدست آوردن قدرت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی را برای کشور در شرایط حساس کنونی به همراه دارد.

یکی از مواردی که نقش مهمی در پیشرفت همه جانبه اقتصاد مقاومتی دارد، اقتصاد دانش بنیان است.

موضوع جنگ روایت ها

جنگ روایت ها، بخشی از جنگ رسانه ای است. در جنگ رسانه ای برخلاف جنگ فیزیکی، هدف اشغال سرزمین و خاک نیست. در دوران استعمار فرانو، مهمتر از هر چیز تسخیر حوزه ادراک و اندیشه، حوزه گرایش و انگیزه و عرصه رفتار و عمل است. جنگ رسانه ای کم هزینه تر، کارآمدتر، فراگیرتر، عمیق تر و البته پرخسارت ترین جنگ هاست.

هزینه های چالش و سازش

هدف از طرح موضوع هزینه‏های چالش و سازش، توسط رهبر انقلاب اسلامی، جلوگیری از غلبه‏ی گفتمانی و ایجاد و تقویتِ هژمونی کاذبی است که عده‏ای سعی در القاء آن را دارند. این گروه به شیوه‏های گوناگون می‏کوشند، با تصویرسازی‏های فریبنده از طریق هنجارسازی رسانه‏ای و غوغاسالاری‏های ساختگی، این مطلب موهوم را در اذهان و افکار عمومی جا بیاندازند که؛ با کوتاه‏آمدن و سازش، زندگی راحت‏تری خواهیم داشت. «جنگ‏هراسی»، «تحریم‏هراسی»، «بزرگ‏نمایی دشمن» و «کوچک نشان‏دادن قدرتِ درونی ملّت» همراه با «بن‏بست‏نمایی مقاومت و چالش» و “تعارض پیشرفت با مقاومت”، نمونه‏هایی از این اقدامات است.

مشکلات بخش صفادشت

مشکلات مردم در شرایط فعلی کشور قدری افزایش پیدا کرده و رشد جمعیت و اصطحلاک و فرسودگیها و خرابی هایی که در مجموعه بخشهای مختلف شهر و بخش ایجاد می شود و مردم را به سختی و زحمت و دردسر می اندازد و از طرفی دیگر مشکلاتی که به خاطر شرایط تحریم و گرانی و مشکلات اشتغال و… زندگی را برای مردم سخت کرده و مردم دارند اذیت و سختی می کشند.

و حرف ما این است که خب، این مردم پای انقلاب ایستاده اند و مسؤلینشان را در هر شرایطی حمایت کرده اند و مشکلات را هم تحمل می کنند. بنابراین بیشتر باید برای این مردم وقت گذاشت و کار و خدمت کرد. در همین راستا پیشنهادی، حقیر به مسولین محترم دادم که برای خدمت رسانی بیشتر به مردم بیاییم و همه مسولین بازدید میدانی از سطح بخش و در بین مردم را داشته باشیم که با استقبال گرم مسولین روبرو شدیم و قرار شد که تاریخ و مکان بازدید میدانی از قبل اعلام بشود و مردم اطلاع پیدا کنند و مشکلات را با مسولینشان در میان بگذارند. امیدوارم که از این طریق بتوانیم بیشتر و سریع تر از مشکلات مطلع بشویم و آنها را مرتفع بکنیم.

مسولین بخش صفادشت نسبت به مسولین شهر های دیگر تلاش و دغدغه و همدلی بیشتری دارند و نمونه آن را در پروژه هایی که در هفته دولت افتتاح شد را عرض کردیم که خیلی از شهرها هیچ افتتاحیه ای نداشتند. و میز خدمت که توسط مسولین در نمازجمعه برگزار گردید و حضور اکثر مسولین در غالب هفته ها در نمازجمعه ها و حضور در بین مردم.

 

انتهای پیام/احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *