رئیس اداره صنعت شهرستان ملارد خبر داد

حمایت از توسعه صنایع در شهرک‌های صنعتی ملارد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملارد گفت: از توسعه صنایع در شهرک‌های صنعتی ملارد حمایت می‌‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، علی امیدی اظهار کرد: راه‌اندازی شهرک‌های صنعتی در شهرستان ملارد تأثیر بالایی در ایجاد اشتغال دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملارد بیان کرد: استقرار صنایع و واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی برای این واحدها دارای مزایای ویژه‌ای است که نخستین مزیت آن ارائه تسهیلات برای واگذاری زمین به واحدهای صنعتی مستقر در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران است.

وی تصریح کرد: دومین مزیت استقرار صنایع و واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی این است که اگر این واحدها برنامه‌‌های توسعه‌ای داشته باشند، به آنها مجوزهای توسعه در محیط جدید ارائه می‌شود که بنابر قانون، معافیت مالیاتی را برای آنها به ارمغان می‌آورد.

امیدی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تمام استعلامات مربوطه از سازمان‌های ذی‌ربط مانند سازمان حفاظت محیط زیست توسط واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی اخذ می‌شود دیگر آلودگی‌های زیست محیطی که در بافت شهری ایجاد می‌‌شد، در این شهرک‌ها ایجاد نخواهد شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملارد گفت: یکی از مشکلاتی که وجود واحدهای صنعتی در بافت شهری ایجاد می‌کند، بروز سر و صدای ناشی از فعالیت و تولید برای همسایگان است که این امر با مستقر شدن در شهرک‌های صنعتی از بین خواهد رفت.

وی اظهار کرد: صنعتگران نیز از اینکه در بافت شهری مستقر هستند و ایجاد سر و صدای حاصل از کار آنها باعث نارضایتی همسایگان می‌شود ناراحت هستند، به همین دلیل استقرار در شهرک‌های صنعتی بار روانی کار را نیز کاهش می‌دهد.

امیدی بیان کرد: ارائه خدمات به صورت کامل از دیگر مزایای استقرار صنایع و واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی است، وقتی یک شهرک صنعتی ایجاد می‌شود دفاتری خدمات‌رسان مانند گمرک در این محل جمع می‌شوند و صنایع به راحتی از خدمات آنان بهره‌مند می‌شوند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان ملارد تصریح کرد: از دیگر مزایای این امر استقرار شرکت‌های حمل بار است و به جای اینکه ماشین حمل بار از محیط شهری رفت‌وآمد کند می‌تواند از مسیر و جاده ترانزیتی عبور کند.

وی در پایان متذکر شد: با توجه به محدودیت در محیط شهری امکان توسعه صنایع در این بافت وجود ندارد اما در شهرک‌های صنعتی از توسعه صنایع حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام

فارس

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *