نماز جمعه بخش صفادشت برگزار شد

خرمشهر، نماد ایستادگى امروز محور مقاومت‏ است

حسینی همدانی:وقتی میبینیم که کشور در جنگ اقتصادی به سر میبرد انتظار میرود مجلس شورای اسلامی با تصویب قوانینی جلوی این گرانی های بی دلیل را بگیرد و مردم را از برخی مشکلات دور کند

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد ، نماز جمعه این هفته بخش صفادشت شهرستان ملارد در هجدهمین روز ماه مبارک رمضان و  در آستانه  آغاز شب های احیاء به امامت حجت السلام حسینی همدانی اقامه گردید .

حجت السلام حسینی در ابتدای سخنانش به این موضوع اشاره نمود : یکی از نعمت های بزرگ انقلاب اسلامی نعمت رهبری حکیم و شجاع و بصیر است که اخیرا هم دوست و دشمن دارند اعتراف میکنند که مواجهه هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی با جنگ همه جانبه دشمندرماه های اخیر ،موقعیت نظام  اسلامی را در عرصه جهانی ارتقاع داده و همچنین با افزایش توان بازدارندگی نظام اسلامى، حربه ها دشمن را یک به یک خنثى کرده است . که این هدایت‏ هاى حکیمانه و الهى رهبر معظم انقلاب را با ید قدر دانست و از این به بعد هم خود را به این مدیریت الهی ایشان بسپاریم تا این انقلاب را به انقلاب امام زمان ( عج)متصل کنیم .مدیریت الهی که در برابر استکبار ایستادگی کرد و به دشمن اعتماد نکرد و مذاکره بادشمن عنودرانفی و مقاومتی که پرسودترین و کم هزینه ترین بود را انتخاب کرد و به خدا توکل کرد و به توان داخلی اعتماد کرد . مدیریت الهی رهبر عزیزمان امروز تکلیف ما را آرایش جنگی گرفتن در مقابل دشمن می داند و دشمنان انقلاب اسلامى مى‏خواهند ملت مسلمان ایران را به‏ خاطر اعتقاد و مقاومت، چنان تحت فشار اقتصادى و معیشتى قرار دهند که دست از حمایت نظام و انقلاب شان بردارند. بدون تردید ملت انقلابى ایران طى چهل سال گذشته، سختى ‏هاى زیادى را تحمل کرده‏ا ندو اجازه نمى‏دهند دشمنان ملت پیروز جنگ اراده ‏ها باشند.چون هسته انقلاب که متشکل از مردم انقلابی و جوانان مومن میباشد با پیشتازی و نقش آفرینی خودپیروزی را در هر جنگى اعم از نظامى، اقتصادى، سیاسى، اطلاعاتى، رسانه‏اى و. . . تضمین می کند .مدیریت الهی رهبر عزیزمان پیروزی در جنگ اراده ها را در ضد سبک غربی زیستن میداند و مطالبه می کند و یکی از آن آرایش ها آرایش رفتارى عناصر هسته انقلابى در جنگ اراده‏ ها است و یعنی ضد سبک زندگ یغربی زیست کند و با آن مقابله کند . و مصرفگرایى ، اسراف و تبذیر، مد گرایى ، هزینه تراشى ،سودجویى ، اشرافى‏گرى ، دنیا زدگى و تأثیر پذیرى از فضاى مجازى با محتواى فرنگى را از نشانه هاى سبک زندگى غربى بداند و ایثارگرى، شجاعت، از خود گذشتگى، صبورى، ساده زیستى، مقاومت، هوشمندى، به‏ حساب مى‏ آورد.یکى از عواقب شوم سبک زندگى غربى علاوه بر گسست خانواده‏ها یا متلاشى کردن آن، شکل نگرفتن خانواده است. به‏ طوریکه دیگر تمایلى در انسان‏هاى تربیت یافته در این تمدن براى تشکیل خانواده، فرزندآورى و تعهد نسبت به کودک و همسر دیده نمى‏شود.بنابراین آرایش رفتاری و سبک زندگی را مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم آورده و تاکید کرده اند و فرموده اند که «تلاش غرب در ترویج سبک زندگى غربى در ایران، زیان‏هاى بى‏جبران اخلاقى و اقتصادى و دینى و سیاسى به کشور و ملّت ما زده است؛ مقابله با آن، جهادى همه ‏جانبه و هوشمندانه مى‏طلبد که باز چشم امید در آن به شما جوان‏ها است».

حسینی در ادامه سخنانش گفت : خرمشهر، نماد ایستادگى امروز محور مقاومت‏ است و سوم خرداد ماه یادآور حماسه جاودانه آزادى خرمشهر و بیرون کردن متجاوزین رژیم بعث عراق از این شهر حماسه آفرین تا ایستادگى یک ملت در برابر سلطه گرانى است که با گفتمان مقاومت ، به نتیجه رسید. در پایان جنگ امام فرمودند: «باید بسیجیان جهان اسلام در فکر ایجاد حکومت بزرگ اسلامى باشند و این شدنى است، . . . شما در جنگ تحمیلى نشان دادید که با مدیریت صحیح و خوب مى‏توان اسلام را فاتح جهان نمود. شما باید بدانید که کارتان به پایان نرسیده است، انقلاب اسلامى در جهان نیازمند فداکارى‏هاى شماست.اگر امروز شما م یبینید گروه ها ی کوچک مقاومت در جنگ ها ی متعدد، به بالندگی رسیده اند و افسانه شکست‏ ناپذیرى رژیم اشغالگر قدس را بر باد دادند. و حشدالشعبى در عراق، حزب‏الله، زینبیون و فاطمیون در سوریه و انصاراالله در یمن، پیروز میدان مبارزه با ت کفیر و مقابله با متجاوزین هستند ا ی نها از تفکر مقاومت ملت ایران در طول ۸ سال جنگ تحمیلى و ایستادگى مردم با دست خالى در آزادسازى خرمشهر د ر سوم خرداد ۱۳۶۱ الگو گرفته اند .

امام جمعه صفادشت گفت :اتخاذ راهبرد مقاومت و عقب نشینى آمریکا در برابر ایران‏ است امروز هم آمریکا در چند هفته گذشته با سر وصداى زیاد، خبر از اعزام ناوها و جنگنده‏هاى خود به خلیج فارس براى جنگ با ایران را داد. در این میان رسانه‏هاى حامى طیف جنگ طلب در آمریکا نیز به کمک تیم جنگ طلب کاخ سفید آمده ت  هر لحظه خبر از شروع جنگ علیه ایران را مى‏ دادند . ارتجاع عرب نیز با تحریک ترامپ سعى مى‏کرد رئیس جمهور آمریکا را وادار به این حمله کرده و براى این کار حاضر به دادن امتیازهاى زیادى نیز بود.اما جمهور ی اسلامی ا یران بدون ا ی نکه بترسد و منفعل بشود و….راهبرد مقاومت را اتخاذ کرد نه مذاکره در نها ی ت آمر ی کا را وادار به عقب نش ی ن ی کرد. در واقع این میز مقاومت بود که آمریکا را از هرگونه اندیشیدن در مورد حمله به ایران بازداشت و نه میز مذاکره.لذا پاسخ قاطع ا یران باعث شد ترامپ وادار به عقب نش ی ن ی از مواضع جنگ طلبانه بشود و هم مذاکره ا ی که امر ی کا بر طبل آن م ی کوب ید رد کند . 

حسینی همدانی :یک روزی رژیم صهیونیستی اسطوره بودن ارتش خودش را به رخ اعراب و ملت ها ی منطقه میکشید اما حزب الله لبنان آنها را به زانو در آورد و در ۵ خرداد ۱۳۷۹ ارتش صهیونیستى به‏صورت ناگهانى اراضى اشغالى را رها و به اذعان فرماندهانشان پا به فرار گذاشتند. که ازفرمان دهان اسرائ ی ل یمی گفتند ما عقب نشینی نکردیم بلکه گریختیم .این پیروزی حزب الله به آنها فهماند که دوران بزن در رو تمام شد و جر ی انها ی مقاومت در کشورها ی منطقه شکل گرفت .و امروز در نوزدهمین سالگرد پیروزى حزب‏الله بر ارتش صهیونیستى و آزادسازى جنوب لبنان، حزب‏الله قوى‏تر و منسجم‏ تر از همیشه آماده پاسخگویى به تهدیدات است. چنان‏که سید حسن نصرالله بارها تأکید کرده، اگر ارتش صهیونیستى کوچکترین تهدیدى علیه لبنان صورت دهد، هیچ نقطه ‏اى از این رژیم امن نخواهد بود و موشک‏هاى حزب‏الله، نابودى این رژیم را رقم خواهد زد

۱۷۶ موشک، ۲ هزار و ۵۰۰ گلوله توپ و ۳۳۱ راکت هواپیما به دزفول اصابت کرد و بیش از ۱۹ هزار واحد مسکونى و تجارى در این شهر تخریب شد. دزفول در مقاومت قهرمانانه‏اش ۲ هزار و ۶۱۰ شهید تقدیم اسلام و انقلاب کرد که سن ۲۵۰ شهید از سه روز تا ۱۰ سال بوده است.خب اگر آن روزها ایران داراى توان موشکى بود و پاسخ موشک‏ها را با موشک مى‏داد، آ ی ا رژ ی مبعث م ی توانست ا ی نهمه جنا ی ت کند ؟اما امروز ملت ایران مقیاس بزرگ مردم دزفول است که ۸ سال با دستان خالى در برابر تمام تجاوزات و جنایات ارتش بعثى و ۳۵ کشور پشتیبان آن ایستادند و حاضر به ترک خانه و کاشنه خود نشدند و با مقاومت، پاسخ آن همه موشک باران و جنایات دشمنان این سرزمین را دادند و در نه ایت، دشمن را تسلیم اراده خویش ساختند. با این تفاوت که آن روز، ایران اسلامى فاقد توانمندى موشکى بود ولى امروز این توان خود را به رخ دشمن کشیده و او را وادار به کرنش کرده است.بنابر ا ی ن امر ی کا و اروپا بدانند که ما به ه ی چوجه در باب توان موشک ی مذاکره نخواه ی م کرد و دشمنان هم آرزو ی تکرار سنار ی و ی دوران صدام را به گور جهنم ی خود خواهند برد .امروز ما توان موشک ی بالا یی دار ی م تا دزفول ها و خرمشهر ها تکرار نشود و از موشک باران های د ی وانه ها یی همچون صدام جلوگ ی ر ی بشود. لذا مابا ا ی ن توان موشک ی د ی وانه ها را به آتش خواه یم کشید .

انتهای پیام / احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *