خط حمله پرسپولیس وحشتناک است

پیشکسوت پرسپولیس گفت: به این قبیل گل نزدن های مهدی طارمی عادت کرده ایم ولی این را می دانیم که او توانایی گل زدن در شرایط سخت را دارد.

تیم پرسپولیس در دیدار سوپرجام فوتبال کشور در مصاف با نفت تهران موفق شد با سه گل نفت تهرانی را از پیش رو بردارد که پس از ۲۴ ساعت طوفانی خود را برای دیدار با پرسپولیس آماده کرده بود.

بر اساس این گزارش، پرسپولیس با کسب این جام در فاصله حدود ۳ ماه، دومین جام خود را بدست آورد تا هوادارانش را به کسب نتایج خوب در لیگ برتر و پس از آن در لیگ قهرمانان آسیا امیدوار کند.

مرتضی کرمانی مقدم در گفت و گو با مشرق، درباره بازی سوپرجام حرف زد و به تحلیل و بررسی این دیدار پرداخت. متن کامل این گفت و گو در ادامه می آید:

*فشاری به دفاع وارد نشد

گرچه دو بازیکن جدید به ترکیب دفاعی تیم اضافه شده بود ولی با در نظر گرفتن این نکته که نفت تهران فشار خاصی روی دروازه پرسپولیس ایجاد نکرد به این دلیل نمی توان تحلیل کاملی روی این خط داشت. گرچه با نگاهی سطحی به نحوه استقرار بازیکنان در این پست به راحتی می توان دریافت که شرایط بهتر از قبل خواهد بود. در چند صحنه شجاع خلیل زاده به موقع پشت هافبک ها را جمع کرد و نشان داد با آمادگی بالا در این فصل به میدان آمده است.

*هافبک نقطه قوت همیشگی پرسپولیس

خط هافبک تیم پرسپولیس همیشه نقطه قوت این تیم محسوب می شده و در این بازی هم مانند بازی های لیگ گذشته خط هافبک پرسپولیس مثل ساعت و روبه جلو بود. هم خوب توپ پخش می کردند و هم به شکل آکاردئونی به سمت عقب و جلو جمع می شدند.

*جوانترها باید بیشتر بازی کنند

حضور نفرات جوان در ترکیب پرسپولیس خوب بود ولی باید بیشتر بازی کنند. بازی در پرسپولیس با بازی در تیم های دیگر متفاوت است و از این نظر نمی توان خیلی سریع به همه آنچه در توان دارید برسید. برای ارائه بازی اصلی یک جوان در ترکیب پرسپولیس باید هم به آنها فرصت داد هم جرأت.

*طارمی باز هم آقای گل می شود

مهدی طارمی در این بازی باز هم کلی فرصت از دست داد. البته ما به این شرایط و روند بازی های طارمی عادت کرده ایم. مثل اینکه او نمی تواند گل راحت بزند. چون همیشه در شرایط خیلی سخت توپ هایی که کسی انتظارش را ندارد به گل تبدیل می کند. او با توجه به توانایی هایی که دارد می تواند باز هم آقای گل شود و دبل آقای گلی اش را به هت تریک تبدیل کند.

*خط حمله پرسپولیس وحشتناک شد

با این علیپوری که در بازی با نفت تهران دیدیم باید گفت که خط حمله پرسپولیس خیلی خطرناک شد. این تیم منشا و طارمی را هم دارد. من به شخصه بازی های منشا را دوست دارم و می دانم چه توانایی هایی دارد. علیپور هم نشان داد نمی خواهد یک نیمکت نشین باشد و این مثلث برای همه تیم های رقیب می تواند وحشتناک باشد. در بازی سوپرجام هم این خط می توانست بیشتر از سه گل بزند.

*نفت به یک دلیل ۳ گل خورد

اگر علی کریمی در نفت می ماند قطعا بازی سختی انتظار پرسپولیس را می کشید. او در این مدت با بازیکنانش کار کرده بود و می دانست از آنها چه می خواهد و آنها هم می دانستند که او از آنها چه می خواهد ولی درخشان تازه ۲۴ ساعت بود که با تیم کار می کرد. تیمی که از نظر روحی هم لطمه شدیدی از رفتن کریمی خورده بود. نفت به خاطر نبود کریمی ۳ گل خورد.

*پرسپولیس باید مثل فصل قبل عمل کند

اتفاقی که باعث قهرمانی پرسپولیس شد این بود که این تیم در نیم فصل اول خوب امتیاز جمع کرد. اگر پرسپولیس در این فصل هم بتواند به خوبی امتیازات را جمع کند حتما قهرمانی اش را تکرار می کند. چون تیم خیلی خوبی دارد می تواند برای قهرمانی برود.

*دو، سه تیم رقیب پرسپولیس هستند

با توجه به یارگیری تیم ها و حضور برخی مربیان می توان گفت که این فصل باز هم استقلال یکی از رقبای جدی پرسپولیس برای رسیدن به قهرمانی است. از طرفی نمی توان سایپا با علی دایی را هم دست کم گرفت. ذوب آهن هم به همین شکل. البته سپاهان و تراکتور هم که از تیم های خوب هستند ولی استقلال، ذوب آهن و سایپا این فصل حرف های زیادی برای گفتن خواهند داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *