از سلفی‌بگیران زلزله چه خبر؟

دستان خالی زلزله‌زده‌ها و کمک‌های بلوکه‌شده در حساب سلبریتی‌ها

کرمانشاه- هفت ماه از زلزله ویرانگر غرب کشور گذشت؛ اما کمک‌های جمع آوری شده توسط سلبریتی‌ها هنوز به مردم زلزله زده نرسیده و آنها این روزها برای بازسازی دستشان خالی است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر،یادمان که نمی رود روزهای اول زلزله با سگ های خانگی و خودروهای لاکچریتان به میان مردم زلزله زده آمدید؛ آمدید و با چهره های ماتم زده این مردم سلفی هایتان را گرفتید و رفتید.

 

امروز اما با بدقولیتان، سوءاستفاده از احساسات مردم و  بلوکه کردن کمک های مردمی در حساب های شخصیتان، ستاره های بی فروغی شدید که اعتماد مردم را از دست دادید.

آن روزها که زلزله زده ها در سرمای ۲۰ درجه زیر صفر زیر چادرهای خیس و نمدار سر کردند، شما مشغول تبلیغ شماره حسابهای بانکیتان بودید و آنقدر غرق حرص و طمع دنیا بودید که ندیدید کودکان زلزله زده چطور یکی بعد از دیگری در سرما لرزیدند و دریغ از ارسال یک پتو!

گذشت هرطور بود، اما باز هم هرچه فریاد داشتیم در رسانه ها زدیم که محض رضای خدا بیایید و این کمک ها را به دست صاحبان اصلیشان یعنی همین مردم زلزله زده برسانید، ولی نیامدید و گوشتان هم بدهکار نبود.

این روزها زلزله زده های کرمانشاه مشغول بازسازی خانه های ویران شده شان هستند و تسهیلات هم کفاف پایان کار را نمی دهد، دستشان به شدت خالیست و بعضی ها هم ادامه کار را متوقف کرده اند و به این کمک ها نیاز دارند.

بیایید این بار کلاهتان را قاضی کنید، مگر نه اینکه شما به خاطر همین مردم ستاره شدید، مگر نه اینکه همین مردم بودند که سینماها و ورزشگاه ها را به افتخارتان پر می کردند، این مردم با شما خاطره ها دارند، شما هم هرچه دارید از مردم دارید، حال بیائید و مردم داری کنید و به مشکلاتشان برسید.

از وجوه جمع‌آوری شده اطلاعی نداریم

در جریان این زلزله آنقدر در فضای مجازی شماره حساب افراد مختلف مشهور و غیرمشهور برای دریافت وجوه کمک به زلزله زده ها معرفی شد که حسابش از دست همه در رفته است.

رضا محمودیان، مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: تاکنون با هماهنگی مدیریت بحران، هیچ هزینه ای در مناطق زلزله زده توسط این افراد صرف نشده و ما اطلاعاتی از اینکه این افراد چند نفر هستند و چه میزان در اختیار دارند نداریم.

وی با بیان اینکه ما از وجوه جمع آوری شده توسط سلبریتی ها خبری نداریم، گفت: تاکنون پولی دست ما نرسیده و ما هم هیچ اطلاعاتی نداریم و هرچه پول وجود دارد در حساب خودشان است.

این مقام مسئول افزود: البته شایعاتی شنیده شده مبنی بر اینکه از طریق برخی دادستانی ها حسابهای این افراد بسته شده، اما اطلاعی از صحت و سقم آن نداریم و این خبر را نه تائید و نه تکذیب می کنیم.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمانشاه تصریح کرد: این وجوه وقف است و صرف آن در محل دیگر شرعا و قانونا اشکال دارد در نتیجه می بایست با همکاری بنیاد مسکن و فرمانداری ها این را در مناطق زلزله زده هزینه کنند.

ورود قوه قضاییه به موضوع کمک های بلوکه شده در حساب سلبریتی‌ها

حجت الاسلام سیدجواد حسینی کیا، نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی هم در گفتگو با خبرنگار مهر، خواستار ورود قوه قضاییه به موضوع کمک های بلوکه شده متعلق به زلزله زدگان در حساب سلبریتی ها شد.

وی با بیان اینکه سلبریتی‌ها تاکنون درباره هزینه‌کرد کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان کرمانشاه گزارشی به مردم ارائه نداده‌اند، افزود: میلیاردها تومان پول از سوی مردم به حساب برخی از چهره‌های ورزشی، سینمایی و سیاسی برای کمک به زلزله زدگان واریز شده که متأسفانه تاکنون برخی از آنها حتی یک ریال از این پول‌ها را برای زلزله‌زدگان هزینه نکرده‌اند و برخی نیز تنها میزان اندکی از این کمک‌ها را صرف آسیب‌دیدگان کرده‌اند.

نماینده مردم سنقروکلیایی در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: قوه قضائیه به این موضوع ورود کرده و حساب برخی از این سلبریتی‌ها را مسدود کرده و لازم است تا قوه قضائیه به‌جد به این مسئله ورود کند و در این باره گزارشی به مردم ارائه بدهد تا مردم این چهره‌ها را بهتر بشناسند.

حجت الاسلام حسینی کیا گفت: این سلبریتی‌ها تا کنون درباره‌هزینه کرد کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان غرب کشور گزارشی ارائه نداده‌اند، لذا لازم است تا این افراد به‌طور شفاف به مردم که به آنها اعتماد کردند درباره هزینه‌کردهای خود در این مناطق گزارشی بدهند.

بلوکه شدن ۳۰ میلیارد تومان کمک مردمی در حساب سلبریتی ها

همچنین فرهاد تجری، نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی اخیرا درباره این کمک‌های سرگردان در حساب‌های چند نفر، اظهار داشته است: برآورد این است که حدودا ٣٠ میلیارد یا شاید بیشتر کمک‌های مردم به حساب سلبریتی‌ها و شخصیت‌ها واریز شده است.

وی افزود: بخشی از این مبالغ هزینه شده است، ولی بخشی از آن برای بهبود وضعیت این مردم هزینه نشده و شاید در حساب‌ها مانده است. به هرحال این موضوعی است که مطرح شده است.

تجری تصریح کرد: ٩ میلیارد تومان به حساب یکی از آقایان واریز و نزدیک به ٣ تا ٥ میلیارد به حساب دیگری واریز شده است و شخصیت‌های دیگر هم مبالغ دیگری را جمع‌آوری کرده‌اند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: آقایان و خانم حدود ۳۰ میلیارد تومان از پول‌های مردم را در اختیار دارند ولی هزینه‌ای نمی‌کنند، دستگاه‌های نظارتی باید پیگیر این مسائل باشند.

تجری دراین باره مطرح می کند: انتظار می‌رود که دستگاه‌های نظارتی مانند وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه، اطلاعات نیروی انتظامی و دادستانی به عنوان مدعی العموم با ورود به این موضوع به صورت دقیق میزان پول‌ها را مشخص کنند. در همین زمینه نامه‌نگاری‌هایی انجام شده و ما از مسوولان درخواست کردیم تا به این موضوع نظارت کنند؛ معاون اول قوه قضاییه دستور پیگیری موضوع را دادند که امیدواریم هرچه زودتر این موضوع برای مردم روشن شود.

گفتنی است، تلاشهای خبرنگار مهر برای ارتباط گیری با مسئولان قضایی و به ویژه دادستان کرمانشاه برای پیگیری این موضوع بی نتیجه ماند ولی آنچه مهم است اینکه کمک های جمع آوری شده توسط سلبریتی ها که حدود ۳۰ میلیارد تومان برآورد شده است، حق مردم زلزله زده است و باید هرچه زودتر به دست آنها برسد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *