در غرب پایتخت ببینید

دشت شقایق های ملارد منطقه ای سرخ در دامنه ای سبز/ دشتی زیبا اما مغفول و در خطر نابودی

دشتی پهناور و سراسر شقایق سرخ، جلوه ای از طبیعت بکر و زیبای غربی ترین نقطه غرب استان تهران است که در بهار جمع کثیری از علاقه مندان و گردشگران را به سمت خود می کشد.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، در غربی ترین نقطه غرب استان تهران و در روستای اخترآباد از توابع شهرستان ملارد و در دامنه کوه های سرسبز، دشتی پهناور وجود دارد که در ایام بهار زیبایی ناب و بی بدیلی را برای ساکنین منطقه به ارمغان می آورد.

دشت شقایق ها و سرخی چشم نواز آن از اواخر فروردین ماه زمین را رنگ آمیزی و تا اواسط خرداد ماه میزبان گردشگرانی از سراسر کشور است . زیبایی این منطقه را نمی توان در جملاتی کوتاه بیان کرد و تنها بازدید و حضور در این دشت می تواند گویای زیبایی های آن باشد.

دشت شقایق های ملارد
دشت شقایق های ملارد
دشت شقایق های ملارد
دشت شقایق های ملارد

دشت شقایق های ملارد

دشت شقایق ها در ۳۵ کیلومتری غرب ملارد واقع است و می تواند با توجه بیشتر مسئولین به یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری شهرستان ملارد تبدیل شود.

دشت شقایق ملارد؛ دریای بیکران شقایق بر دامنه کوه ها

دشت شقایق ملارد در دامنه کوه های روستای اخترآباد زمینی به وسعت هکتارها است که از کیلومتر ها دورتر سرخی آن چشم هر بیننده ای را غرق زیبایی های خود می کند . خنکای هوا در منطقه ای خشک ، سرخی شقایق های وحشی و زیبا ، کوه های کوتاه و سرسبز ، آسمانی به بلندی رحمت خداوند تنها گوشه ای از اوصاف وصف ناشدنی این منطقه دل نواز است.

دشت شقایق های ملارد دشت شقایق های ملارد دشت شقایق های ملارد دشت شقایق های ملارد  دشت شقایق های ملارد  دشت شقایق های ملارد    دشت شقایق های ملارد

اگرچه این منطقه در آینده نزدیک و با معرفی توسط رسانه های جمعی به یکی از نقاط پررفت و آمد گردشگری تبدیل خواهد شد اما به نظر می رسد نیاز است مسئولین پیش دستی کرده و با ایجاد کمپ های گردشگری این فرصت را غنیمت شمرده و از بین رفتن موقعیت استثنایی غافل نمانند.

این منطقه به عنوان یکی از نقاط طبیعی و زیبای شهرستان ملارد ، پتانسیل بسیار مناسبی برای جذب گردشگر و رونق بخشی به وضعیت محروم روستای اخترآباد دارد اما متاسفانه مورد غفلت مسئولین قرار گرفته و تنها به عنوان جاذبه ای ناشناخته مورد بازدید علاقه مندان به طبیعت قرارگرفته است.

دشت شقایهای وحشی ملارد یکی از دشتهای شقایق نادر در جهان است که در دامنه جنوبی کوه های جارو واقع شده و می تواند در فصل بهار به ویژه در اردیبهشت هر سال طبیعتگردان بسیاری را به سوی خود جذب کند. در این منطقه علاوه بر دشت شقایقها بیش از ۳۰ رشته قنات جاری و بیش از۲۰ اثر تاریخی فرهنگی وجود دارد.

همانگونه که در تصاویر زیر می بینید به دلیل عدم وجود مدیریت گردشگری در این منطقه بسیاری از وسایل نقلیه به این دشت ورود کرده و باعث نابودی شقایق ها می شوند . روشن کردن آتش ، قدم زدن بر روی گل ها ، نابودی و از بین بردن گلها آفاتی است که به جان این منطقه است و ممکن است به مروز زمان باعث نابودی آن شود.

دشت شقایق های ملارد
دشت شقایق های ملارد
دشت شقایق های ملارد
دشت شقایق های ملارد

دشت شقایق های ملارد

آدرس های دسترسی به این منطقه زیبا به شرح ذیل است:

آدرس اول:تهران،شهریار،ملارد،صفادشت،دهستان اخترآباد،دشت زیبای شقایق.

آدرس دوم:تهران،اتوبان کرج_قزوین،خروجی محمدشهر،ماهدشت،بعداز پلیس راه،دهستان اخترآباد،دشت زیبای شقایق.

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *