اروپائیان بی عرضه بدون اذن شیطان بزرگ کاری نمیکنند

دولت باید در مقابل دشمن بایستد و جبران مافات کند

حسینی همدانی : اختلافت شدید امارات با عربستان یک زنگ خطر برای عربستان است و اینکه تغییر معادله میدانى در یمن که یمن خود را از حالت «تدافعى فرسایشى» به وضعیت «هجومى بازدارندگى» تغییر داده است، خب این یعنی وحشت اماراتی ها

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد نماز جمعه این هفته بخش صفادشت شهرستان ملارد به امامت حجت السلام حسینی همدانی برگزار شد که پیش از شروع خطبه ها، مهندس کریمی شهردار با تجربه بخش صفادشت گزارش عملکردی از فعالیت های شهرداری ارائه نمود.

حسینی همدانی در ابتدای سخنانش پس از تبریک ولادت با سعادت امام رضا(ع) و گرامیداشت هارزش عفاف و حجاب و تشریح مقام مامام هشتم و نحوه زندگی ایشان به مسئله حج پرداخت و تشریح کرد : هفته حج را در پیش داریم و خداوند متعال منافع فراوانی را در مسئله حج قرار داده است که مهمترین آن خارج شدن از سیطره حکومت های مستکبر و وابسته به مستکبرین که امروز امریکا و وابستگان او هستند که برمسلمین مسلط شده اند و منابع مادی ملت های مسلمان را چپاول و غارت میکنند. لذا این منفعت حج بدون برائت از مشرکین و اعتراض به امریکا حاصل نمیشود. بنابراین وابستگان امریکا با اعتراض به امریکا مخالفت میکنند و حتی دست به کشتار حاجیان میزنند مانند سال ۱۳۶۶ و یا با بىکفایتى و عدم تعهد نسبت به جان حجاج بیت الله الحرام، فاجعه منا را رقم زده و جان ۷ هزار حاجى را درپاکترین مکان گرفتند.با توجه به مطالبی که عرض شد حجى که در آن منافع اصلى مسلمین تأمین نشود و مسلمانان فقط با انجام هزینههایى گزاف به مکه بروند و دور خانهاى بگردند اما خواستهى اصلى صاحب آن خانه که مبارزه با طاغوت و تسلیم نشدن در برابر ظالمان و اعتلاء کلمه الله و خارج کردن مسلمین از تحت ظلم و ستم است را رعایت نکنند، خواستهى دشمنان دین خداست.

حسینی همدانی امام جمعه بخش صفادشت در ادامه اشاره کرد : پسماندها هم یکی از عوامل آلاینده اجتناب ناپذیر هستند و پسماندها همه جا هستند مانند کیسه های پلاستیکی، ظروف یکبار مصرف، باقیمانده غذاها، پسماندهای آلوده بخش پزشکی، کشاورزی و صنعتی که نه تنها مناطق را آلوده کرده اند بلکه وارد بدن ماهیان در آبها شده و باعث مرگ آنها شده. و حتی جنگل ها و در جاده ها و کنار رودخانه ها و سواحل دریاها شده اند که در برخی مواقع آنها را آتش میزنند که همه از این مسائل رنج میبریم و دولت ها مسولیت دارند تا این پسماندها را مدیریت کنند و مردم هم باید در مدیریت پسماند دولت را یاری بدهند. اسلام برای نظافت و بهداشت اهمیت فوق العاده ای قائل است و آن را از نشانه های ایمان میداند.چون پسماند باعث انتشار و انتقال انواع مواد شیمیایی و خطرناک میشوند و حتی بوی پسماند ها باعث بروز انواع بیماریی مانند سرطان و اعصاب و پوستی و گوارشی میشود.ما مردم نیز  تلاش کنیم تا کمتر پسماند تولید کنیم و دور ریز غذا و نان نداشته باشیم. نان را حدالامکان در کیسه های پلاستیکی نگذاریم چون هم آلودگی شیمیایی را به نان منتقل میکند و هم باعث تولید پسماند میشود. و تفکیک زباله ها را جدی بگیریم البته مسولین باید در این مورد زمینه ها را فراهم بکنند. و هرگز زباله ها را آتش نزنیم. پس منابع پاکیزه را تخریب نکنیم تا هم مشمول محبت خداوند قرار بگیریم و هم از گرفتاریهای پسماندها در امان باشیم.

امام جمعه صفادشت در ادامه با گرامیداشت روز شورای نگهبان گفت :با گذشت ۳۹ سال از فعالیت بی وقفه و دلسوزانه شورای نگهبان ، شاهد بر کات بیشمار آن به ویژه در مراحل و دورههاى حساس انقلاب بوده ایم.شوراى نگهبان یکى از ارکان اصیل نظام اسلامى و ضامن جمهوریت نظام و اسلامیت قوانین در جمهورى اسلامى و حافظ قانون اساسى است.لذا  بارها در معرض حملات و هجمه تبلیغاتى بدخواهان جمهورى اسلامى قرار گرفته است. عده ای حمله می کنند و میخواهند این نهاد را تضعیف کنند و هدفشان این است که احکام و قوانین غیر اسلامی در کشور وارد شود و عده ای حمله می کنند چون مورد تایید شورای نگهبان برای ورود به انتخابات نشده اندو حمله و تضعیف کنندگان از شیوه هایی مانند اهانت و منتسب کردن آن ها به استبداد و دیکتاتوری استفاده میکنند. که امام در برابر اینها ایستاد و از شورای نگهبان حمایت کردند و فرمودند: چون شورای نگهبان از اسلام حمایت میکند و در برابر ابرقدرتها و مقاصدشان ایستاده است به او حمله میکنند و مقام معظم رهبری هم فرمودند: شورای نگهبان مانع ورود ناخالص به ارکان نظام است لذا کسانی که دشمن نظام هستند با این نهاد دشمنی میکنند.

حسینی همدانی در بخش پایانی سخنانش گفت :  ایران یک مهلت ۶۰ روزه ای که به اروپا داده بود به اتمام رسید و اروپائیها هیچ اقدامی نکردند چون این بی عرضه ها بدون اذن شیطان بزرگ کاری نمیکنند. لذا پس از اتمام مهلت داده شده، ایران گام دوم کاهش تعهدات برجامی را برداشت و سطح غنی سازی از ۶۷/۳به ۵/۴درصد افزایش داد. حالا غربی ها و آمریکا دارند جنجال میکنند والبته تا کنون فکر میکردند ایران در مقابل فشارهای امریکا دست بسته است و نمیتواند کاری بکند و همچنین اتحادیه اروپا سه شنبه بیانیه ای صادر کرد و تهدید کرده که اگر گام های کاهش تعهدات را بردارید پرونده به شورای امنیت ارجاع خواهد شد .که باید بگوییم هدف آنها از این جار و جنجال مانع گامهای بعدی بشوند و وقت تلف کنند و خودشان هم به تعهداتشان عمل نکنند .لذا دنیا فهمید که ما دستمان خالی نیست و پاسخ های شکننده ای به دشمنانمان خواهیم داد و از شورای امنیت هم واهمه ای نداریم چون دیگر وضعیت تحریم ها از این بدتر نخواهد شد .پس ما وقتی به اروپا امید خواهیم داشت که به تعهداتش عمل کند .و نکته قابل توجه این است که  یک سال اروپایی ها با وعده وعیدهای توخالی خود ایران را معطل کردند و فقط به طرح اینستکس بسنده کردند و حتی مرتب هم میگفت که ما هیچ تضمینی هم نمیدهیم و از این حرفها ولی برخی از مسؤلین برخلاف نظر مقام معظم رهبری به این اروپایی ها اعتماد کردند و یک سال کشور را معطل کردند و خیلی از هزینه هایی که امروز کشور علی الخصوص مردم عزیز که شدیدا تحت فشار هستند، دارند میپردازند محصول اعتماد به اروپایی ها است که باید در پیشگاه خداوند متعال جواب بدهند که قطعا نمیتوانند جواب بدهند و شرمنده خداوند و ولایت و مردم و خون شهدا هستند.اما امیدواریم که از این اتفاقات و بدعهدی های دشمنان و….. عبرت بگیرند و گوش به فرمان رهبر عظیم الشان انقلاب باشند تا جبران مافات بکنند.لذا دولت باید در مقابل دشمن بایستد و جبران مافات کند وامید الکی به مردم ندهد الان مردم منتظرند تا فعالیت های دولت محترم را در زندگی های خود ببینند .یهودیان اتیوپیایی تبار در اسرائیل به شدت مورد تبعیض واقع شده اند به طوری که یک جوان اتیوپیایی توسط پلیس اسرائیل کشته شده و به همین خاطر تظاهرات در اسرائیل شروع شده است و همچنین وزارت بهداشت رژیم صهیونیستى ،  زنان یهودى آفریقایى را به هنگام ورودشان به اردوگاههاى مهاجرت در پایتخت اتیوپى تهدید کرده است که اگر آمپول ضدباردارى به آنها تزریق نشود اجازه مهاجرت ندارند. این صهیونیستها این اقدام را در راستاى تداوم پاکسازى نژادى ولى بدون خونریزى و کشتار، انجام مىدهند.دولت امارات اخیرا خبر از کاهش نظامیان خود در جنگ یمن داده است. علتش هم  حملات پهپادى انصارالله به فرودگاههای عربستان است که امارات نگران تحت الشعاع قرار گرفتن اقتصاد این کشور شود. و در طول ۵۰ ماه مشارکت امارات در جنگ یمن خسارت های سنگینی را متحمل شده. و همچنین اختلافت شدیدی که با عربستان پیدا کرده اند و این یک زنگ خطر برای عربستان است. و اینکه تغییر معادله میدانى در یمن که یمن خود را از حالت «تدافعى فرسایشى» به وضعیت «هجومى بازدارندگى» تغییر داده است، خب این یعنی وحشت اماراتی ها.

انتهای پیام / احمدیان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *