با صدور اطلاعیه ای صورت گرفت؛

دعوت وزارت کشور از رسانه ها برای نقش آفرینی در تحقق گفتگوی سیاسی

وزارت کشور با صدور اطلاعیه ای از رسانه ها دعوت کرد تا زمینه جلب توجه فعالان سیاسی، نخبگان علمی تخصصی و شهروندان علاقه مند را به گفت وگوی سیاسی فراهم کنند.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد به نقل از خبر گزاری مهر / :وزارت کشور با صدور اطلاعیه ای از رسانه ها دعوت کرد تا زمینه جلب توجه فعالان سیاسی، نخبگان علمی تخصصی و شهروندان علاقه مند را به گفت وگوی سیاسی و در گرفتن آن و همچنین آثار و الزامات این گفت وگو فراهم کنند.

در این اطلاعیه آمده است: انتشار خبر ابلاغ بخشنامه منشور گفت و گوی سیاسی از سوی وزیر کشور به استانداران سراسر کشور که با هدف نهادینه شدن فرهنگ گفت و گو بالاخص در بین جریان ها و تشکل ها و سلایق مختلف سیاسی تدوین شده، با بازتاب های پرشمار و نوعاً مثبتی مواجه شده است.

این اطلاعیه می افزاید: هر چند استفاده از ظرفیت رسانه ها در راستای امیدآفرینی و تقویت وفاق اجتماعی و انسجام ملّی از جمله محورهای مصرح در این بخشنامه و از تکالیف مطالبه شده از استانداران است؛ لکن از منظر وزارت کشور، فراتر از امید آفرینی، مسوولیت رسانه ها در این عرصه؛ اقدام عملی در جهت تدارک گفت و گوی سیاسی بین جریان ها و تشکل ها و سلایق مختلف سیاسی است.

در این اطلاعیه آمده است: بر این اساس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور ضمن دعوت از سازمان های مردم نهاد، تشکل های صنفی و سیاسی و چهره ها و فعالین سیاسی برای ایفای نقش در مسیر گفت وگوی سیاسی، از عموم رسانه ها و از جمله رسانه ملی دعوت می کند؛ تحقق عملی گفت و گوی سیاسی را رقم بزنند.

این اطلاعیه می افزاید: در این میان البته هر یک از رسانه ها متناسب با کارکرد حرفه ای خود، میدان عمل متفاوتی در پیش روی دارند؛ اما رسانه های برخوردار از منابع و امکانات عمومی از جمله برخی از خبرگزاری ها و به طور مشخص رسانه ملی می توانند و باید با جامع نگری و بی طرفی سیاسی، شرایط درگرفتن گفت وگویی سازنده و البته متوازن و متناسب را بین جریان های مختلف سیاسی فراهم آورند.

در این اطلاعیه آمده است: در این مسیر، آمادگی کامل مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور برای همکاری حداکثری با رسانه ها و استفاده از نقطه نظرات و انتقادات اصحاب رسانه در خصوص این منشور و لوازم و اقتضائات عملی و حقوقی آن اعلام می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *