رئیس اتاق اصناف شهرستان ملارد :سالانه با ۳ هزار واحد صنفی بدون پروانه مواجه می‌شویم/با صنوف فاقد پروانه برخورد خواهد شد

سیدطاهر میرحسن‌زاده گفت : ما سالانه حداقل با ۳ هزار واحد صنفی بدون پروانه مواجه می‌شویم که با توجه به استیجاری بودن واحدهای صنفی در سطح شهرستان و فرصت توسعه شغلی موجود این امر طبیعی است.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، سیدطاهر میرحسن‌زاده در همایش روز ملی اصناف در شهرستان ملارد با اشاره به وضعیت اصناف این شهرستان در ۲۰ سال گذشته، گزارشی در خصوص وضعیت اصناف شهرستان ملارد ارائه داد.

وی در خصوص فعالیت اصناف در شهرستان ملارد اظهار کرد: در شهرستان ملارد بالغ بر ۱۳ هزار واحد صنفی در حال فعالیت هستند، از این تعداد واحد صنفی تعداد یک هزار و ۵۰۰ واحد صنفی پروانه‌دار، چهار سال قبل، از اتاق اصناف شهرستان شهریار تحویل اتاق اصناف شهرستان ملارد داده شد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ملارد بیان کرد: امروز بالغ بر ۸ هزار واحد صنفی پروانه‌دار زیر  پوشش اتاق اصناف شهرستان ملارد است که حاصل تلاش اتحادیه‌های صنفی است.

وی افزود: در حال حاضر ۵ هزار واحد صنفی بدون پروانه در سطح شهرستان ملارد فعالیت می‌کنند.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ملارد با هشدار به صنوف فاقد پروانه اظهار کرد: بعد از ماه مبارک رمضان از واحدهای صنفی بازدید میدانی خواهم داشت و با کسانی که برای دریافت پروانه اقدام نکرده‌اند و برخورد قانونی خواهیم داشت.

 وی با اشاره به گلایه‌های موجود در خصوص صنوف فاقد پروانه گفت: در روزهای آتی اقدامات لازم برای صدور پروانه برای این صنوف صورت می‌پذیرد. ما سالانه حداقل با ۳ هزار واحد صنفی بدون پروانه مواجه می‌شویم که با توجه به استیجاری بودن واحدهای صنفی در سطح شهرستان و فرصت توسعه شغلی موجود این امر طبیعی است.

میرحسن‌زاده با اشاره به عملکرد اتاق اصناف شهرستان ملارد در سال ۹۳ تشریح کرد: در سال گذشته مراسم مختلفی از جمله برگزاری همایش‌های پاییزه، بهاره و ضیافت، برگزاری ایستگاه صلواتی و پخش اقلام در تمام مناسبت‌ها از سوی اتاق اصناف صورت گرفت:

وی با اشاره برنامه‌های آموزشی انجام شده توسط اتاق اصناف شهرستان ملارد تصریح کرد: در سال گذشته ویژه‌برنامه‌های متعددی از جمله برگزاری کلاس‌های آموزشی اصناف با جمعیتی بالغ بر ۱۳ هزار نفر، برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه هیئت رئیسه اتحادیه‌ها و بازرسی‌ها و مدیران اجرایی و برگزاری جلسات ماهیانه مدیران اجرایی به همت اتاق اصناف شهرستان ملارد صورت گرفته است.

این مقام مسئول افزود: تشکیل کمسیون‌های شش‌گانه ویژه روسای اتحادیه‌ها، جلسات هفتگی با هیئت رئیسه اتاق اصناف، جلسات ماهانه و بررسی وضعیت عملکرد کارخانه‌های اتاق اصناف و اتحادیه‌های زیر پوشش، برگزاری جلسه با اداره دارایی در مورد توافقات مالیاتی اتحادیه‌های صنفی، برگزاری جلسات و تنظیم بازار و بازدید میدانی و گشت مشترک در صنوف شهرستان، برگزاری انتخابات اتحادیه ۲۴گانه، پیگیری لازم جهت نصب صندوق مکانیزه، گشت مشترک در چهارشنبه آخر سال با فرماندهی انتظامی ملارد، استقرار اکیپ‌های خودرو جهت خدمت‌رسانی به زائران حرم مطهر امام خمینی (ره)، برگزاری یادواره شهدا و چاپ کتاب شهدا با نام معراج بازاریان از دیگر اقدامات اتاق اصناف شهرستان ملارد در سال گذشته است.

رئیس اتاق اصناف شهرستان ملارد در پایان با اشاره به ماه مبارک رمضان گفت: در این ماه کمک به مستمندان را فراموش نکنیم.

انتهای پیام

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *