راه‌اندازی تصفیه‌خانه فاضلاب صفادشت با ظرفیت ۷۸۰۰ مترمکعب در شبانه‌روز

معاون فنی و مهندسی آبفای شهرها و شهرک‌های غرب استان تهران گفت: در یک دوره زمانی ۳۰ ماهه تصفیه‌خانه فاضلاب اصلی صفادشت با فرآیند هوادهی گسترده با حذف ازت و امکان تصفیه ۷ هزار و ۸۰۰ مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز ساخته می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتدار ملارد، مجید صالحی‌امیری اظهار کرد: مهرآبادی معاون وزیر راه و شهرسازی به اتفاق فرماندار شهرستان ملارد و جمعی از مدیران آبفای شهرها و شهرک‌های غرب استان تهران از تأسیسات آب‌رسانی و شبکه جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب مسکن مهر صفادشت بازدید کرد.

وی بیان کرد: در راستای هدف‌گذاری‌های انجام شده و به منظور ارتقای سطح خدمات‌رسانی در بخش تأسیسات شهری به‌ویژه در امر آب‌رسانی و جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب مسکن مهر از سوی دولت یازدهم و وظایف واگذارشده در این خصوص به شرکت‌های آب و فاضلاب، شرکت آب و فاضلاب شهرها و شهرک‌های غرب استان تهران اهتمام ویژه‌ای در این امر داشته است.

معاون فنی و مهندسی آبفای شهرها و شهرک‌های غرب استان تهران تصریح کرد: از این رو به منظور نشان دادن حجم عملیات انجام‌شده از آقای مهر‌آبادی، قائم‌ مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر و آقای خطیبی، فرماندار شهرستان ملارد دعوت به عمل آمد تا بازدید مشترکی از تأسیسات آب‌رسانی و شبکه جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب مسکن مهر صفادشت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در این بازدید گزارش جامعی پیرامون فعالیت‌های انجام‌شده از جمله اجرای ۲۶ هزار متر شبکه‌های فرعی و اصلی جمع‌آوری فاضلاب از قطر ۲۰۰ تا قطر ۶۰۰ میلی‌متر و اجرای ۳ هزار متر خط انتقال ۷۰۰ میلی‌متر فاضلاب و همچنین اجرای پکیج اضطراری تصفیه فاضلاب به منظور تصفیه ۳۰۰ مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز که عملیات ساخت آن به پایان رسیده و آماده بهره‌برداری است، ارائه شد.

صالحی‌امیری در پایان متذکر شد: بنا بر برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در یک دوره زمانی ۳۰ ماهه تصفیه‌خانه فاضلاب اصلی با فرآیند هوادهی گسترده با حذف ازت و امکان تصفیه ۷ هزار و ۸۰۰ مترمکعب فاضلاب در شبانه‌روز ساخته می‌شود.

انتهای پیام

منبع : فارس

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *